Tygři úspěch nezopakovali, padli s Kometou čtyřbrankovým rozdílem

Date of publication Author Tomáš Dolejš

Brno/Liberec - V rámci 25. kola nejvyšší české hokejové soutěže zavítaly liberecké šelmy do centra Moravy na led brněnské Komety. Navázat na domácí úspěch se jim však nepodařilo a po prohře 3:7 odjíždějí pod Ještěd bez bodové odměny. Za Liberec se dvakrát trefil Jan Víšek a jednou kapitán Petr Nedvěd.

25. kolo, neděle 25. listopadu 2012
7:3
(2:1, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Žižka (Hořava), 17. Hořava (Dočekal), 25. Petrovický (Erat, Holec), 31. Žižka (Hořava, Kováčik), 39. H. Zohorna (J. Hruška, Valábik), 50. Malec (Petrovický, Erat), 58. J. Hruška (Holec) – 9. Víšek (Čakajík, Nedvěd), 33. Nedvěd (Bárta, Šmíd), 53. Víšek (Nedvěd). Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Bryška, Novák. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 200 (vyprodáno). Střely na branku: 38:23. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:3, 7:3. Nejlepší hráči: Tomáš Žižka – Jan Víšek.

HC Kometa Brno

Trvaj – Kováčik, Žižka, Valach, Malec, Valábik, Bičánek – Dočekal, Čermák, Hořava – Erat, Petrovický, Holec – H. Zohorna, Němec, J. Hruška.

Pinc (od 31. Vošvrda) – Šmíd, Čutta, Čakajík, Derner, Výtisk, Kajínek, Štich – R. Vlach, Nedvěd, Duda – Víšek, Dušek, Pospíšil – Krejčík, Filippi, Špaček – Jonák, J. Vlach, Bárta.

Kometa vstoupila do utkání v oslabené sestavě, přesto to však v utkání nebylo vůbec znát. Od začátku zápasu se hrál svižný hokej a diváci se v hledišti rozhodně nenudili. Jako první šli do vedení hosté z Liberce, když Jan Víšek dokázal zužitkovat přesilovou hru. Domácí to však nikterak nepoložili a i nadále se tlačili do útoku. Mnohdy dostali Liberec po tlak a logicky tak musely přijít góly.

V jedenácté minutě našel Hořava svoji přihrávkou v mezikruží Tomáše Žižku a ten se trefil přesně nad rameno Pince. Kometa byla i poté nadále lepší a dočkala se v první části ještě jedné trefy. Po individuální akci pálil Dočekal, Pinc ho sice dokázal vychytat, ale nestačil na dorážku Miloslava Hořavy.

Ve druhé třetině se obraz hry moc nezměnil. Hned v úvodu vypracoval dobrou šanci pro Kováčika Čermák, ale Pinc byl na svém místě. V 25. minutě už však kapituloval z hole Róberta Petrovického. Obránci nechali Pince ve štychu a slovenský matador tak mohl v pohodě dorážet. Osamocený byl liberecký brankář i proti nájezdu Tomáš Žižky v polovině utkání. Na obránce předvedl brněnský bek skvělý blafák a vyhnal Pince z brankoviště. Jeho náhradník Vošvrda to však rozhodně také neměl jednoduché.

Náhradní gólman Liberce se krátce po svém nástupu mohl radovat ze snížení. Podruhé v utkání se hosté prosadili z přesilové hře a opět u toho nechyběl Petr Nedvěd. Tímto gólem se Tygři mohl dostat do hry, jenže v závěru druhé části skóroval Hynek Zohorna a bylo to jak jinak, než z dorážky.

V závěrečné části už se Brněnští soustředili na udržení výsledku, ten se však ještě několikrát měnil. Liberec se snažil ještě s vývojem utkání něco udělat, ale Víšek trefil ve 47. minutě pouze připraveného Trvaje. Když pak v 50. minutě prostřelil Vošvrdu Tomáš Malec, bylo hotovo.

Liberec sice ještě dokázal vstřelit gól, ale to už bylo příliš pozdě. Druhý gól Jana Víška nemohl zápas nijak zásadněji ovlivnit. Krátce po gólu pak viděla KAJOT ARENA pěstní souboj v podobě domluvené bitky brněnské Valábika s hostujícím Štichem. Zápasu tak opravdu nechybělo vůbec nic. Poslední tečku na góly bohatého duelu pak udělal sedmým brněnským gólem opět z dorážky Jan Hruška.