Z Českých Budějovic si Tygři vezou bod za prodloužení

Date of publication Author Radoslav Vavřina, Pavel Kortus ml.

České Budějovice/Liberec - 29. kolo letošního ročníku extraligy ledního hokeje zavedlo Bílé Tygry na jih Čech, do Budějovic, kde na ledě Mountfieldu sehráli vyrovnaný a ostrý souboj, který byl nakonec rozhodnut v prodloužení. Hosté si tedy pod Ještěd vezou alespoň bod. Jedinou branku Liberce vstřelil Petr Nedvěd, celkem bylo rozdáno 103 trestných minut.

29. kolo, pátek 07. prosince 2012
2:1p
(0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 51. Dej (Kohn), 63. Hanzal (Michálek, Ference) – 27. Nedvěd (Bárta, Bulíř). Rozhodčí: Pešina, Minář – Jindra, Skopal. Vyloučení: 14:15, navíc Hanzal – Jánošík 10 minut, J. Vlach 5 + do konce. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4127. Střely na branku: 45:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1. Hráči utkání: Jakub Kovář – Marek Pinc.

Banes Motor Č. Budějovice

Kovář – Ptáček, Jank, Ference, Vráblík, Kolarz, Vydarený, Toman – Dej, Mertl, Podlešák – M. Michálek, Hanzal, Prospal – Kotalík, Kohn, Šimánek – Langhammer, Knotek, L. Květoň.

Pinc – Čakajík, Kajínek, Štich, A. Jánošík, Moravec, Výtisk, Havíř – Bulíř, Nedvěd, Bárta – J. Vlach, Jonák, Bortňák – Duda, Filippi, Víšek – Pospíšil, T. Urban, Dušek – Špaček.

Úvodní dějství nabídlo urputný hokej, ve kterém nemělo ani jedno z mužstev výrazně navrch. O trošku aktivnější byli přeci jen domácí. Dejovu pohotovou střelu z pravého kruhu však Pinc zlikvidoval. Ve své obnovené premiéře před domácím publikem si musel brankář Jakub Kovář dávat pozor na Radka Dudu, jenž v početní výhodě nevyužil svou dobrou příležitost, když nedokázal zvednout kotouč nad beton domácího brankáře. Liberečtí od začátku posílali na jihočeskou formaci z NHL svůj mladý útok, který hvězdy zbytečně dráždil. Po několika rozmíškách vše vyústilo v 15. minutě. Po odpískání se na ledě vytvořilo několik dvojiček, ze kterých vybočovaly dvojice Toman – Jonák a Hanzal – Jánošík. První duel skončil jednoznačně pro domácího beka, který se do Budvar arény vrátil na výpomoc z Mladé Boleslavi. Druhý pěstní souboj byl spíš přetahovanou, ale oba účastníci ukončili svou výměnu názorů před finálním úderem s osobními tresty. Když aktivní Dej nevyužil ani svou druhou zajímavou příležitost a Urban nezakončil svoje sólo gólem, skončila první část bez branek.

Branky se diváci dočkali až ve 27. minutě. Bílí Tygři se do vedení dostali v přesilovce, když Petr Nedvěd přesnou střelou překonal Kováře. Utkání bylo hodně nervózní, Mountfield se nemohl dočkat kýženého vyrovnání. Blízko němu byl ve 35. minutě Prospal, ale jeho bomba z mezikruží proletěla těsně nad břevnem. Českobudějovičtí se v závěru třetiny dostali do tlaku, který však brankou nevyústil. Když Tygři přestáli i tlak domácí formace z NHL v přesilovce čtyři na tři, odnášeli si do kabin těsné jednobrankové vedení.

Třetí část začali Jihočeši v pokračující přesilovce čtyři na tři, kterou však Liberečtí ubránili. Při dělovkách Ference a Kotalíka je zachránil výborný Pinc. Tlak svěřenců trenéra Draisaitla byl až drtivý a hosté nevěděli, kam dřív skočit. Domácí mohli udeřit nečekaně v oslabení, ale Langhammerovo sólo zlikvidoval Pinc. Mountfield se dočkal zaslouženého vyrovnání na startu 51. minuty. Kohn vymyslel perfektní přihrávku pro Rastislava Deje, který takovou nabídku nemohl odmítnout a vyrovnal. Budvar aréna byla na nohou a hnala své miláčky za rozhodnutím. To mohl obstarat Prospal, ale v další početní výhodě z úhlu odkrytou branku netrefil. Šedesát minut hry vítěze neurčilo, muselo se tedy jít do prodloužení.

V jeho polovině se domácí dočkali zasloužené odměny za své útočné snažení. Milan Michálek citlivou přihrávkou nabídl ideální příležitost pro Martina Hanzala, jenž si v takových to chvílích ví rady. Po těžké výhře v prodloužení nad Libercem čeká svěřence trenéra Draisaitla před reprezentační přestávkou ještě nedělní duel v Pardubicích.