Tygři bodovali pošesté v řadě, nájezdy ale lépe vyšly Slavii

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Páteční večer patřil pod Ještědem souboji mezi Tygry a Slavií. Tento zápas nabídl velké drama, které nenudilo, ač ze hry nepadla jediná branka. Došlo tak až na samostatné nájezdy, které nakonec rozhodly ve prospěch Pražanů, když se jako jediný prosadil Jaroslav Bednář.

34. kolo, pátek 28. prosince 2012
0:1sn
(0:0, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 65. Bednář. Rozhodčí: Hrubý, Kalivoda – Kis, Rozlílek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 181. Střely na branku: 27:30. Průběh utkání: 0:0, 0:1sn.

Vošvrda – Čakajík, A. Jánošík, Vitásek, Výtisk, Havíř, Kajínek, Štich – Filippi, Nedvěd, Bárta – Duda, Bulíř, Víšek – Vantuch, T. Urban, Pospíšil – J. Vlach, Bortňák, Galamboš – R. Vlach.

HC Slavia Praha

Kopřiva – Kempný, Dresler, Kadlec, Kuboš, Kučný, Holub, Kolařík – Tomica, Sobotka, Bednář – Alinč, Krenželok, Micka – Sklenář, Růžička, Jelínek – Poletín, Klhůfek, Stránský – Vrdlovec.

Páteční zápas pod Ještědem sice nabídl v celém svém průběhu pouze jednu branku, avšak na gólové šance chudý nebyl. Tu první si vypracovala Slavia a jednalo se o tutovku. Jelínek pronikl podél levé strany a zkoušel zasunout kotouč po obkroužení branky. To se mu nepodařilo a neuspěl ani dorážející Růžička, jenž neprotlačil kotouč za obětavého Bártu.

I v dalším průběhu bylo rušno okolo Vošvrdy. To když Kolaříkovu střelu nebezpečně tečoval Poletín. Liberecký gólman ale stačil na změnu letu kotouče zareagovat. Liberec se poprvé dočkal o pár minut později. Duda nabil na kruh Bulířovu, jeho pokus z první ale Kopřivovi příliš starostí nakonec nenadělal.

Daleko nadějněji to pro Tygry tři vteřiny před koncem třetiny. Víšek se svým pokusem z hranice brankoviště nepochodil, Kopřiva, sice s problémy, zasáhl úspěšně. Po první třetině se tak do kabin šlo za stále stejného, nerozhodného, stavu.

Ani ve druhé periodě se na první větší šanci čekat nemuselo. Krátce po jejím zahájení se skvělým zákrokem vytáhl Vošvrda. V přesilovce se ke střele z kruhu dostal Vrdlovec, domácí gólman se ale stačil rychle přesunout a střelu pod horní tyč lapit do rukavice. Své šance se ve druhé periodě dočkali i domácí hokejisté. Prsty v tom mělo přesilovkové komando. Nedvěd poslal kotouč křížem na Pospíšila a ten do brankoviště na Dudu. Poslední jmenovaný ovšem nedokázal kotouč umístit a pryž zamířila vedle tyče.

To bylo ve druhé třetině vše, tudíž ani ta nepřinesla pohnutí bezbrankového stavu. V závěrečných dvaceti minutách základní hrací doby se první šance dostavila trochu později. Byl to hostující Bednář, jenž prosvištěl do pásma a ještě rychleji prosvištěl kotouč kolem Vošvrdy, který se jen ohlédl. Puk ale branku netrefil.

Jelikož se s blížícím se závěrem a vidinou alespoň jednoho bodu začaly týmy více soustředit na defenzivu, došlo skutečně až na nastavení.

To žádnou šachovou partii nepřipomínalo. Útok stíhal útok a jak Vošvrda, tak Kopřiva se museli vytáhnout. Liberecký brankář se musel ohánět znovu proti Bednářovi, jenž pálil z hranice brankoviště. Poté ještě proti Tomicovi, kdy mu pomohl zablokováním slávisty Filippi. Jinak by měl hostující matador hodně snadnou práci.

Těsně před koncem prodloužení se ještě k nebezpečné teči dostal domácí Bortňák. Kotouč ale, jako mnohokrát v tomto zápase, do branky nezapadl. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich byl jediným úspěšným střelcem hostující Jaroslav Bednář. Ten se rozhodl pro střelu z vrcholku kruhu a s neuvěřitelnou přesností zasáhl pravý horní roh branky. Bonusový bod si tak odvezli Pražané.