Tygři si vezou z Hané výhru a odlepují se od posledního místa v baráži

Date of publication Author Radoslav Vavřina, Luděk Stránský

Olomouc/Liberec - Nedělní bitva mezi Olomoucí a Libercem nabízela slibnou podívanou, ve které se vysoce motivovaní domácí střetli s hosty ze severu Čech, kteří si nemohli dovolit další prohru. S tímto vědomím utekli soupeři na rozdíl tří branek, Hanákům se pak už povedlo skóre jen zkorigovat. Ze stadionu Kohoutů se tedy liberecké šelmy odjíždí se třemi body a vracejí se na druhé místo v tabulce skupiny o udržení.

BAR4, neděle 31. března 2013
1:3
(0:2, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 42. Staněk (Kříž, Kolouch) – 6. Bulíř (Čakajík), 16. Galamboš (Výtisk, Dušek), 37. Pospíšil (Bulík). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek – Kostka, Jindra. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 500 (vyprodáno). Střely na branku: 32:25. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

HC Olomouc

Kašík – Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Janáček, Lhotský – Diviš, Řípa, Kucsera – Rác, Kolouch, Vodný – Kucharczyk, Herman, Selingr – Králík, Ministr, Hampl.

Schwarz – Čakajík, Derner, Moravec, Výtisk, Čutta, Jánošík, Štich – Víšek, Nedvěd, Duda – Bulík, Pospíšil, Špaček – Kudrna, Filippi, Bulíř – Galamboš, Dušek, Vantuch.

Klání s libereckými Bílými Tygry provázela bouřlivá hokejová atmosféra, olomoucký zimní stadión byl po letech vyprodaný.

Kohouti nastoupili k utkání s Libercem v totožné sestavě jako v pátečním klání v Chomutově. Bílí Tygři udělali po vysoké porážce v Boleslavi v sestavě několik změn, v bílo-modrém dresu se nově objevili obránci Jánošík s Dernerem a útočníci Galamboš s Vantuchem.

Do první třetiny vstoupili lépe Severočeši a již po šesti minutách se radovali z úvodní branky. Čutta našel na levém křídle rozjetého Michala Bulíře, ten se nikým neatakován dostal až před Kašíká, kterého překonal šikovným blafákem.

Na druhé straně poté Kucharczyk tvrdě vypálil z pravého kruhu, trefil však jen boční síť Schwarzovy branky. Snaha Kohoutů o vyrovnání úspěšná nebyla, naopak v 16. minutě Mora inkasovala podruhé. Liberečtí využili zaváhání domácí obrany, Výtiskovu střelu ještě Kašík vyrazil před sebe, do odkryté klece však puk doklepl Peter Galamboš.

Šest minut po začátku druhé třetiny Bílí Tygři rozvlnili síť olomoucké branky potřetí, sudí však jejich gól neuznali kvůli předchozímu faulu Radka Dudy. Hanáci poté navýšili aktivitu, sevřeli Liberec v jeho obranném pásmu, ale ani jeden ze střeleckých pokusů Olomouckých neskončily za zády gólmana Schwarze.

Severočeši přečkali bez obdržené branky nápor domácích a ve 37. minutě opět předvedli rychlý a povedený protiútok. Po Lhotského uklouznutí na útočné modré využili bílo-modří situaci dva na jednoho, když Bulík připravil ideální gólovou pozici pro Tomáše Pospíšila, a ten se už před odkrytou brankou nemýlil.

O zdramatizování vývoje se ve 42. minutě postaral přesnou střelou nad Schwarzovu lapačku Robin Staněk. Vstřelený gól polil Hanáky živou vodou, pokusy Hampla ani Diviše však brankou neskončily.

Do vyložené šance se po chybě Kříže dostal Dušek, severočeský útočník si však tváří v tvář proti Kašíkovy neporadil. Hanáci vyzkoušeli i závěrečnou hru bez brankáře, výsledek však již změnit nedokázali. Olomouc tak podlehla ve čtvrtém barážovém zápase Liberci 1:3.