Bílí Tygři v zápase se Zlínem neuspěli, podlehli o čtyři branky

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Šestadvacáté kolo Tipsport extraligy přichystalo Bílým Tygrům souboj s PSG Zlín. Hosté byli v utkání střelecky úspěšnější a vezou si zpod Ještědu tři body.

26. kolo, neděle 01. prosince 2013
0:4
(0:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Čech (Holík, Zámorský), 22. Zámorský (Marušák, Holík), 29. Honejsek (Holík), 43. Horák (Honejsek, Čajánek). Rozhodčí: Turčan, Wagner – Blümel, Lučan. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 745. Střely na branku: -:-. Třetiny: 0:1, 0:2, 0:1. Průběh utkání: 0:4. Nejlepší hráči: Tomáš Urban - Luboš Horčička.

Melicherčík – Derner, Kolmann, Výtisk, Šimek, Voráček, Vitásek, Čakajík – Vampola, Nedvěd, Urban – Víšek, Bulík, Bartek – Vlach, Zacha, Valský – Bulíř, Filippi, Pospíšil.

PSG Berani Zlín

Horčička – Horák, Marušák, Řezníček, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Matějíček – Veselý, Leška, Balaštík – Čech, Holík, Kubiš – Köhler, Čajánek, Honejsek – Sedláček, Melenovský, Fořt.

Nedělní utkání mezi Bílými Tygry a Zlínem přineslo velmi bojovný hokej plný osobních soubojů. K vidění ale byly i pohledné akce. Ta první se zrodila před Melicherčíkem. Leška vystihl rozehrávku domácích a šel osamocen na branku. Blafákem do bekhendu si ale na libereckého gólmana nepřišel.

Otevření skóre mohlo přijít i na straně druhé. Bartek však v přesilovce pěti proti třem netrefil z ostrého úhlu. Slovenský střelec mohl skórovat i o pár minut později, z první ale netrefil puk čistě a Horčička neměl potíže.

Hra se tak znovu dostala do libereckého pásma a tentokrát už z toho přesný zásah byl. Filip Čech dostal kotouč mezi kruhy a i přesto, že se mu střela vůbec nepovedla, proklouzl kotouč až za brankovou čáru. V závěru prvního dějství už další šance k vidění nebyly a do kabin tak hráči odešli za těsného vedení hostů.

Druhá perioda už s se střeleckou přesností nezahálela. Po minutě a devětadvaceti vteřinách na modré napřáhl Petr Zámorský a střelou po ledě překonal Melicherčíka. Zlínští měli i nadále o něco více ze hry. V přesilovce se před slovenským gólmanem Liberce ocitl osamocen Veselý, ale kotouč mu mezi betony nepropasíroval.

Další početní výhodu už ale berani využili. Antonín Honejsek se motal na brankovišti a když tam vletěl kotouč, byl připravený k úspěšné dorážce. Liberečtí hráči v průběhu druhé dvacetiminutovky přidali v soubojích a snažili se rychlým přístupem rozhodit soupeře. To se jim částečně dařilo, avšak chybělo tomu to nejpodstatnější.

S začátkem třetí třetiny navíc přišla další rána. Oldřich Horák natáhl ke střele před klubkem hráčů a kotouč si skrz něj našel cestu až do branky. Zlín si tak vypracoval už čtyřbrankový náskok, který se Bílým Tygrům bohužel nepodařilo vymazat. To i přes fakt, že si stále dokázali vytvářet střelecké příležitosti a hrozili před Horčičkou.

Ani podruhé v sezoně se tak Severočechům nepodařilo na Zlínské vyzrát a prohráli 0:4.