Tygři po skvělém výkonu vynulovali Hradec Králové a navýšili vedení v sérii!

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - I druhé čtvrtfinálové kolo dopadlo lépe pro Severočechy, kteří proti Mountfieldu vedou už 2:0 na zápasy! K vidění byl velmi atraktivní hokej, dramatická gólová přestřelka ale tentokrát neproběhla. Ve druhé třetině si Tygři vytvořili dvoubrankový náskok a ten nakonec s přídavkem Jaroslava Vlacha udrželi až do konce. Za zmínku stojí i bezchybný Petr Kváča, jenž pro Liberec udržel čisté konto.

ČF2, pátek 19. března 2021
3:0
(0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Bulíř (Najman, Rosandić), 36. J. Vlach (Rosandić, Najman), 47. J. Vlach (Najman). Rozhodčí: Šír, Svoboda – Bryška, Axman. Vyloučení: 9:11, navíc Veselý (HKM) a Špaček (LIB) 10 min. za hrubost. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Bez diváků. Střely na branku: 35:23. Průběh utkání: 3:0.

Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek, Havlín – Birner (A), A. Musil, Lenc – Najman, Gríger, Bulíř – J. Vlach, P. Jelínek (C), D. Špaček – Rychlovský, Šír, R. Pavlík.

Mountfield HK

Mazanec (Š. Lukeš) – Nedomlel (A), Blain, R. Pilař, F. Pavlík (A), Šalda, Graňák, Čáp – Kelly Klíma, Kevin Klíma, Jergl – J. Sklenář, V. Růžička, Orsava – J. Veselý, Lev, M. Zachar – Perret, Koukal, Smoleňák (C).

Už na samotném začátku byla hra plná akcí. Jako první zahrozili Liberečtí, Daniel Špaček poslal svižnou nahrávku na volného Jaroslava Vlacha, ten ale trefil jen vnější tyč. Tygrům se však dařilo udržovat se v útočném pásmu i v rámci několika střídání za sebou a velká šance otevřít skóre se naskytla hned Adamu Musilovi. Útočník chytře využil zaváhání obránce, nicméně z mezikruží se posléze neprosadil.

V druhé části úvodní třetiny si Mountfield vybojoval přesilovku, kde se dostal k razantnímu zakončení Liberci známý Marek Zachar. Petr Kváča se na střelu z pravé strany nakonec stihl přesunout včas a k větší akci nedošlo. Hostující Marek Mazanec svůj celek také podržel, v závěru pochytal nebezpečný pokus Ronalda Knota i aktivního Adama Musila. Do kabin se tudíž šlo za bezbrankového stavu.

Druhá třetina skóre na kostce nad ledem rychle změnila. Ve 22. minutě vyšla spolupráce dvou libereckých forvardů, Adam Najman zpoza brány šikovně našel volného Michala Bulíře, který hradeckého gólmana zblízka překonal - 1:0! Netrvalo dlouho a hosté mohli vzápětí ztrátu dohnat. V přečíslení se Jakub Sklenář nakonec rozhodl ještě přihrát, čímž ale nakonec celou akci zpomalil, a Petr Kváča tak stihl včas zareagovat.

Dění na ledě se lehce přiostřovalo a stejným způsobem zesilovaly emoce obou týmů. Po vyrovnané hře 4 na 4 se ale Hradec Králové znovu provinil, klíčovou výhodu Severočeši ihned využili. Jaroslav Vlach měl před sebou nejdříve prázdnou branku a z bezprostřední blízkosti brankáře těsně nepřekonal. O chvíli později vymyslel jiný plán, prudce vypálil od modré, což už vyšlo! Na důležitém gólu měl podíl také Adam Musil, jenž výborně clonil v prostoru před bránou - 2:0.

Jaroslav Vlach popisuje své dvě branky:

„Při prvním gólu mi Mislav Rosandič skvěle přihrál na pravou stranu. Já se to tam snažil narvat co největší silou a prošlo to. Byl jsem za to rád, protože předtím jsem nevyužil obrovskou šanci. Při druhé brance se mi puk odrazil přímo na hokejku a já hlavně nechtěl trefit tyč jako v první třetině. Naštěstí to tentokrát vyšlo.“

Ani v poslední periodě Tygři ani na moment nepolevili. Na začátku dvacetiminutovky měl na holi třetí gól Jakub Rychlovský, který dostal výbornou nahrávku před bránu od Daniela Špačka, z nadějného pokusu ale Marka Mazance neprostřelil. Ve 47. minutě se naskytla modrobílému mužstvu další přesilová hra, kde opět figurovala stejná jména. Adam Najman nahodil před branku a s trochou štěstí se kotouč odrazil k nehlídanému Jaroslavu Vlachovi. Ten neváhal a vystřelil pro Liberec další branku - 3:0!

Mountfieldu na předvedení podobného obratu, který se v minulém zápase povedl Tygrům, docházel čas. Do bližšího kontaktu s Petrem Kváčou se hosté moc nedostávali, šelmy naopak nepřestávaly na soupeře tlačit. V závěru byl viditelný Adam Musil, nicméně se své trefy u hradecké svatyně nedočkal. Hosté ani přes závěrečnou početní výhodu skóre nezvrátili a Liberečtí tak zvítězili i ve druhém čtvrtfinálovém utkání!

Patrik Augusta
„Myslím, že jsme podali velice kvalitní a koncentrovaný výkon od začátku až do konce. Jsem rád, že jsme udrželi chladné hlavy. Od prvního do posledního hráče gratulace do kabiny.“

Vladimír Růžička
„První třetina byla z naší strany ještě poměrně dobrá. Druhá ale už ne, nepovedl se nám obzvlášť vstup, kdy jsme inkasovali. Poté jsme už víceméně bránili, nepodařilo se nám vrátit do zápasu tím, že bychom vstřelili gól. Nebylo nic, co by nás nastartovalo.“