Vyrovnané utkání se Spartou dospělo do nájezdů, v těch byli úspěšnější hosté

Liberec - V šlágru 12. kola pod Ještěd zavítala Sparta. Utkání nabídlo velmi napínavou podívanou s šancemi na obou stranách. Zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých bonusový bod pro svůj tým vystřelil sparťanský kapitán Michal Řepík.

12. kolo, pátek 08. října 2021
2:3sn
(0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Filippi (L. Šmíd, Faško-Rudáš), 47. J. Vlach (M. Rosandić) – 11. F. Chlapík (J. Konečný, Sobotka), 30. Z. Doležal (T. Pavelka, F. Chlapík), rozh. náj. M. Řepík. Rozhodčí: Kika, Sýkora – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 948. Střely na branku: 33:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.

Kváča (J. Pavelka) – L. Šmíd (A), Vitásek, M. Rosandić, Melancon, Derner, M. Ivan – Birner (A), Filippi, Ordoš – Záborský, Gríger, M. Zachar – A. Najman, Klepiš, Faško-Rudáš – J. Vlach, P. Jelínek (C), Rychlovský – J. Šír.

Salák (Neužil) – Mikliš, Moravčík, A. Polášek (A), T. Pavelka, M. Jandus, Tomáš Dvořák, Tomov – D. Kaše, R. Horák, M. Řepík (C) – E. Thorell, Sobotka, F. Chlapík – Buchtele (A), Zikmund, Z. Doležal – Prymula, Vitouch, J. Konečný.

Už od začátku byl k vidění velmi vyrovnaný hokej, bojovalo se o každý centimetr ledu. První větší šanci si vypracovala Sparta, Petr Kváča ale nebezpečnou střelu Jakuba Konečného lapil. V 10. minutě už však Tygři inkasovali. Konečný se opět dostal do slibné pozice, jeho ránu sice liberecký gólman ještě vyrazil, jenže proti následné dorážce Filipa Chlapíka byl bezmocný. Ve zbylém průběhu úvodní třetiny už vládli oba gólmani, po první siréně tak Pražené vedli o jednu branku.

To se změnilo už na začátku 27. minuty. V ponechané výhodě vyrazil Alexander Salák střelu Martina Faška-Rudáše pouze na hokejku Tomáše Filippi, který už před sebou měl jen poloodkrytou branku – 1:1. Vyrovnaný stav ale nevydržel dlouho. V následné přesilovce se totiž napřáhl Zdeněk Doležal a z levého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:2. Vzápětí měl na hokejce vyrovnání Tomáš Záborský, v dobré pozici ale místo střely zvolil nahrávku, která nenašla svého adresáta. I po druhé části hry tak hosté měli jednogólový náskok.

Petr Kváča o utkání se Spartou

„Máme bod a jsme za něj moc rádi. I když je jen jeden, tak po té sérii, kterou jsme měli, je to světélko, na němž můžeme stavět. Když si vezmu, že jsme odehráli takový zápas se Spartou, která je v laufu, tak to ukazuje, že jsme na dobré cestě.“

Tygři se ale nevzdali a už od začátku třetí třetiny si šli za vyrovnáním. A to nakonec přišlo! Jaroslav Vlach v přesilovce z vrcholku pravého kruhu vypálil a trefil přímo šibenici Salákovy branky – 2:2. Poté už nebylo k vidění tolik šancí, nikdo nechtěl udělat rozhodující chybu, která by jeho tým stála zápas. V závěru ještě zahrozil Vladimír Sobotka, z otočky však trefil tyčku. Rozhodnout tak muselo prodloužení.

V něm měla mírně navrch Sparta, nejblíže k gólu měl Michal Řepík, z ideální pozice však orazítkoval břevno liberecké branky. Na druhé straně se v samém závěru dostal do samostatného úniku Jakub Klepiš, ani ten ale rozhodující branku nevstřelil, a na řadě tak byly samostatné nájezdy. Liberečtí ve svých řadách nenašli úspěšného střelce, za Pražany se naopak trefili Michal Řepík a Erik Thorell, kteří tak svému týmu zařídili vítězství. „Přijel kvalitní soupeř, který nám nedal nic zadarmo. My jemu ale také ne. Samozřejmě je škoda, že jsme nevydřeli víc, na konci se však může počítat i ten bod,“ vracel se k zápasu Tomáš Filippi.

Závar před bránou Sparty

„Myslím si, že jsme viděli velmi kvalitní utkání. Cením si, že jsme dvakrát dokázali vyrovnat. Bojovali jsme až do konce prodloužení, nakonec rozhodly nájezdy, ve kterých byl soupeř lepší. Sice jsme prohráli, ale v našich výkonech je poznat stoupající tendence, je od čeho se odpíchnout.“

Jaroslav Hlinka
„Byl to velmi pohledný zápas s šancemi na obou stranách. Odehráli jsme velmi slušné první dvě třetiny, ale proměnili jsme jen dvě šance, což je málo. S koncovkou máme v posledních zápasech obecně trochu problém, chybí nám lehkost. Škoda, že jsme v třetí třetině dostali vyrovnávací gól, mohli jsme mít tři body, ale jsme rádi i za dva.“