Tygři vynulovali Litvínov a připsali si velmi důležitou výhru!

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec – Utkání s Litvínovem předcházel ceremoniál, při němž na ledě oslavil své 80. narozeniny čestný viceprezident klubu František Vozka, více se dočtete <a href=https://hcbilitygri.cz/clanek.asp?id=Na-utkani-s-Litvinovem-oslavi-80-narozeniny-viceprezident-klubu-Frantisek-Vozka-16752>zde</a>. Poté už dostaly slovo obě mužstva, která se chtěla prezentovat útočným hokejem. Více se to však dařilo domácím, kteří se během prvních deseti minut dostali do dvoubrankového vedení. Tým z Podkrušnohoří se poté marně snažil vrátit do zápasu, což mu Tygři nepovolili až do závěrečné sirény.

17. kolo, neděle 24. října 2021
(2:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 7. Ordoš (P. Jelínek, Filippi), 10. Melancon (Klepiš), 40. P. Jelínek (J. Vlach). Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 151. Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0.

Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Melancon, M. Rosandić, M. Ivan, Derner, Štibingr – Birner (A), Filippi, Ordoš – A. Najman, Klepiš, Faško-Rudáš – J. Vlach, P. Jelínek (C), M. Zachar – A. Dlouhý, J. Šír, Klapka – Rychlovský.

HC VERVA Litvínov

Godla (Zajíček) – Hrbas, Irving, Balinskis, Stříteský, D. Zeman, Demel, O. Baláž – Jarůšek, Estephan, P. Zdráhal – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš (A) – P. Straka (A), Gerhát, P. Svoboda – Zygmunt, Latta, M. Havelka.

Libereckým hokejistům tentokrát vyšel vstup do utkání parádně. Už v sedmé minutě totiž při přesilové hře vypálil z kruhu Tomáš Filippi a po sérii odrazů se kotouč dostal k Janu Ordošovi, který ho dorazil do sítě. Tygry důležitá branka nakopla a Denis Godla měl ve své bráně plné ruce práce. A nakonec podruhé inkasoval! Druhý útok domácích rozjel v útočném pásmu ťukec na jeden dotek, na jehož konci Jakub Klepiš přihrál T.J. Melanconovi, jenž puk uklidil do odkryté klece.

Svěřenci Patrika Augusty byli velmi aktivní i v prostředním dějství, Denis Godla jim ovšem hodně dlouho odolával. Litvínovští se sice také snažili nakopnout, jenže je srážela mnohá vyloučení. Během jedné z početních výhod byly šelmy velmi blízko třetímu zásahu, Michal Birner ale mířil do tyče.

Michal Birner o přerušení série porážek

„Samozřejmě jdeme do každého zápasu s tím, že ho chceme vyhrát. Je ale jasné, že když se na sebe nabalí několik proher, tak největší problém začne být v hlavě. Tentokrát mi ovšem přišlo, že jsme byli celkem uvolnění. Hráli jsme s dobrou energií a náš projev vypadal celkem slušně. Je hezké vyhrát jeden duel, nicméně v naší situaci jich potřebujeme vyhrát co nejvíce za sebou, abychom se někam pohnuli.“

Nicméně nakonec Tygři gólmana Vervy překonali. V samotném závěru druhé třetiny vyslal Jaroslav Vlach do úniku Petra Jelínka a ten svou kličkou v poslední možný okamžik překonal Denise Godlu. Rozhodčí ještě museli platnost gólu potvrdit, sudí u videa však potvrdil, že kapitán Liberce stihl dostat kotouč za čáru ještě před sirénou. „Když jsem byl ještě ve středním pásmu, tak jsem věděl, že zbývá zhruba pět vteřin. Původně jsem chtěl střílet, ale brankář hodně vyjel, tak jsem šel do kličky. V tu chvíli už jsem nevěděl, kolik zbývá do konce, už jsem tomu nevěnoval pozornost,“ vracel se poté Jelínek ke své brance.

Závěrečné dějství už moc hokejové krásy nepobralo, což ale šelmám nemuselo vůbec vadit. Ty si totiž trpělivě bránily své vedení a takřka nepouštěly Vervu do šancí. Stav 3:0 nakonec vydržel až do konce. Závěr střetnutí už poté pouze okořenila bitka, kterou svedli Adam Klapka a Aaron Irving. Svěřenci Patrika Augusty si po zodpovědném výkonu připsali tři body a přerušili sérii čtyř porážek v řadě.

Tvrdý souboj na vhazování

Patrik Augusta
„Bylo to odpracované utkání od všech hráčů, kteří nastoupili. Velmi se nám povedla první třetina a i ve zbytku zápasu jsme podle mě nehráli špatně. Jsme rádi za vítězství.“

Vladimír Országh
„Rozdíl mezi námi a Libercem byl patrný od začátku. Domácí si šli za výhrou, byli daleko urputnější a chtěli více než my. Vyhráli zcela zaslouženě. My nejsme v situaci, kdy si můžeme přijít zahrát. Musíme hrát stejně o život, jako hráli Tygři. Každý bod je pro nás důležitý, v tomto utkání jsme ale celou dobu tahali za kratší konec.“

17. kolo, neděle 24. října 2021
(2:0, 1:0, 0:0)