Tygři těsně přehráli Kladno a berou druhou výhru v řadě

Liberec – Tygři se proti Kladnu prosadili už v páté minutě, uklidňující druhý gól ale i přes slibné příležitosti dlouho nepřicházel. Nakonec však Liberečtí dvakrát skórovali ve druhém dějství a zvýšili tak na 3:0. Rytíři sice během závěrečné periody snížili na rozdíl jediné trefy, šelmy už se ale o tři body připravit nenechaly.

34. kolo, čtvrtek 23. prosince 2021
3:2
(1:0, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. P. Jelínek (Gríger, Birner), 23. Birner (M. Rosandić, Klepiš), 24. Klapka (P. Jelínek) – 41. Kehar (Plekanec, Melka), 59. K. Wood (Dotchin). Rozhodčí: Pešina, Horák – Lučan, Kis. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Štibingr, M. Rosandić, M. Ivan, Derner, Kolmann, Aubrecht – Birner (A), Klepiš, M. Zachar – Ordoš, Gríger, Faško-Rudáš – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – Rychlovský, A. Najman, J. Šír.

Rytíři Kladno

Bow (Stahl) – Kehar, Dotchin (A), K. Wood, Baránek, J. Suchánek (A), Veber, Zajíc – Zikmund, Plekanec (C), Hlava – Račuk, A. Kubík, M. Beran – Kristo, Melka, M. Indrák – M. Kadlec, Filip, Pytlík.

Liberečtí začali zápas velmi aktivně a již v páté minutě si vybojovali dokonce dvojnásobnou přesilovou hru. Při té přihrál Jakub Klepiš na úroveň brankové čáry Dávidu Grígerovi a ten kotouč okamžitě poslal do brankoviště. Tam se v následné tlačenici nejlépe zorientoval Petr Jelínek, jenž puk propasíroval za Landona Bowa. Tygři byli nadále na ledě více vidět, jenže v první třetině už se neprosadili. Adam Najman byl přitom ale hodně blízko, když při přečíslení ve vlastním oslabení trefil svou parádní ranou břevno!

Na začátku druhé části už však šelmy vedení navýšily! A znovu to bylo při početní výhodě, kdy kladenského brankáře propálil ranou z pravého kruhu Michal Birner. Neuběhly ani dvě minuty a bylo ještě veseleji. Petr Jelínek vybojoval kotouč v rohu kluziště a krásně našel Adama Klapku, který si najel před bránu a tečoval jeho střílený pas do sítě! Rytíři se poté také dostali do několika zajímavých příležitostí, všechny ale pohotově zneškodnil Petr Kváča.

Petr Jelínek o utkání

„Myslím, že jsme pod kontrolou měli celý zápas. Kladno je ale houževnatý tým, všechno tlačí do brány. Mají Kanaďany, kteří to od modré čáry umějí prostřelovat, z čehož na konci měli tlak.“

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky přišlo snížení. Martin Kehar využil zmatků v liberecké obraně po nebezpečném zakončení Tomáše Plekance a svou dorážkou snížil na 1:3. Tygři poté dlouho zodpovědně bránili dvougólový náskok, jenže v 59. minutě prostřelil Kváču při power-play Kyle Wood a rázem už to bylo jen o jednu branku. I přes obrovskou šanci v poslední vteřině už ale vyrovnání nepřišlo. Svěřenci Patrika Augusta zvítězili těsně 3:2 a navázali na vítězství v Karlových Varech.

Dávid Gríger si kryje puk

„Jsme rádi, že jsme vyhráli. Je to pro nás důležité vítězství, po kterém jsme si popřáli pěkné svátky.“

David Čermák
„Chtěli jsme odčinit minulý zápas, který se nám hrubě nepovedl. Vstup do utkání se nám dařil asi tak dvě minuty, poté jsme šli do tří a dostali gól. Rychle jsme prohrávali a bylo to pro nás složité. Po dalších dvou chybách ve druhé třetině už to bylo 0:3. Liberec byl jasně lepší. V závěrečné části nám hodně pomohl gól v první minutě. Vytvořili jsme si i další šance, ale bohužel to na víc nestačilo.“