Tygři na Zlín nestačili. S Berany padli 3:5

Date of publication Author Jan Kordík

Zlín/Liberec - Severočeši započali šňůru pěti venkovních utkání neúspěšně. Na ledě Beranů se Tygři snažili o vyrovnání až do poslední chvíle, ani masivní závěrečný tlak však kýžené srovnání nepřinesl. Svou premiérovou trefu v extralize si připsal obránce Jakub Šedivý, první bod v nejvyšší soutěži za asistenci zase útočník Sebastian Čederle.

51. kolo, středa 09. února 2022
5:3
(1:1, 3:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 20. Michasjonok (TS), 26. Kubiš (Ferenc, Hejcman), 30. Gazda (Michasjonok, Kubiš), 34. Mallet (Honejsek, Zabusovs), 55. Kubiš (Hejcman) – 4. Rychlovský (Čederle), 50. J. Šír (L. Šmíd, M. Ivan), 57. J. Šedivý. Rozhodčí: Pešina, Hejduk – Gerát, Ganger. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3.

PSG Berani Zlín

Kašík (Huf) – M. Novotný, Gazda, O. Němec (A), Suhrada, Žižka, Ferenc, Kubiš (C) – Honejsek, Claireaux, Mallet – R. Veselý, Zabusovs, Köhler – Hejcman, Michasjonok, P. Sedláček (A) – Makarenko, Okál, Karafiát.

J. Pavelka (Kváča) – L. Šmíd (A), J. Šedivý, Aubrecht, Melancon, M. Ivan, Štibingr, Derner – Birner (A), Filippi, Ordoš – Faško-Rudáš, J. Šír, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – Rychlovský, Čederle, Jiruš.

Vinou absencí v útočných řadách bylo nutné pozměnit jejich složení a do hry se tak dostali i Sebastian Čederle a Vojtěch Jiruš. První jmenovaný se svojí premiérovou asistencí v extralize podílel na prvním gólu Severočechů. Ve 4. minutě vyslal Čederle na steč Jakuba Rychlovského, ten hbitě vystartoval po pravé straně a vyslal kotouč mezi betony Kašíka - 0:1.

Berani zařadili s vidinou gólové ztráty ke konci první dvacetiminutovky vyšší rychlostní stupeň a zlepšili svoji aktivitu. Vhod jim přišla šance v podobě přesilové hry, nedokázali v ní však vážněji ohrozit klec hostujícího celku. Několik sekund před první sirénou se ale dostal do samostatného úniku na brankáře libereckých hokejistů Vladimir Michasjonok. Byl však zastaven nedovoleným zákrokem, a tak následovalo trestné střílení. Ruský útočník tuto šanci proměnil a překonal gólmana Tygrů bekhendovým blafákem - 1:1.

Bílí Tygři sice vstoupili do prostředního dějství aktivněji, skórovali však znovu Zlínští. Ve 26. minutě se dostal do úniku dva na jednoho Pavel Kubiš, který ještě měl možnost přihrát svému spoluhráči, ale vzal střelu na sebe - 2:1. Ve 30. minutě zápasu odskočili zlínští hokejisté zásluhou Daniela Gazdy již na rozdíl dvou gólů. Ten se po přihrávce Michasjonoka ocitl naprosto sám před Pavelkou a poslal kotouč mezi betony - 3:1.

Ševci poté dostali další početní výhodu a v 34. minutě hry došlo k obrovskému závaru před brankou Tygrů. V ní se o překonání maskovaného tygřího muže snažili neúspěšně nejprve Honejsek a Zabusovs, nakonec však kotouč za brankovou čáru procpal svým důrazem Alexandre Mallet - 4:1.

Zanedlouho po začátku třetí třetiny stál na konci slibné kombinace Tygrů Tomáš Filippi, gólman domácích však opět zamezil snížení skóre. Ve 49. minutě došlo v rozmezí dvaceti vteřin hned ke dvěma oboustranným vyloučením. Nejprve si šli sednout za hrubost Ferenc s Klapkou, poté se porvali Veselý se Šedivým a Tygr zvítězil. Hra čtyři na čtyři nicméně svědčila libereckým hokejistům, kteří si v ní vytvořili tlak a po přesném křižném pasu od Šmída se prosadil do odkryté klece Jan Šír - 4:2.

V 55. minutě ale Berani znovu odskočili, když skóroval z bleskového útoku Pavel Kubiš - 5:2. Za Tygry ještě svým prvním extraligovým gólem snížil Jakub Šedivý, jeho trefa však byla tou poslední v zápase a Zlín tak zvítězil 5:3.

Premiérový střelec Jakub Šedivý v souboji. FOTO: Libor Kožík

Patrik Augusta
„ Proti Zlínu jsme předváděli solidní výkon možná jen deset minut. Jsem zklamaný z předvedené hry, v určitých fázích utkání si hráči mysleli, že to půjde samo. Zlín hrál výborně, presoval po celém kluzišti a trestal nás z brejků. I přes tři vstřelené góly jsme bohužel dost inkasovali a nepomohli jsme si ani přesilovkami. Velmi dobrý výkon domácích, gratuluji Zlínu k výhře. “

Luboš Jenáček
„ Podali jsme dobrý výkon, nesrazil nás první inkasovaný gól a dokázali jsme zareagovat. V náš prospěch rozhodla obětavost a bojovnost hráčů. Ubránili jsme řadu oslabení, byla tam obětavost a zblokovali jsme hodně střel. Byli jsme efektivní v koncovce. Když se dá pět gólů, mělo by se vyhrát. I za stavu 5:2 jsme stále trnuli o výsledek, protože Liberec je kvalitní mužstvo, které jde tabulkou stále nahoru. Prodlužujeme naši naději a řekli jsme si, že budeme hrát až do konce.“