Tygři v zápase o všechno těsně podlehli Plzni a končí stříbrní

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - Nevyšlo to. Junioři odvrátili dva mečboly a finálovou sérii dotáhli až do rozhodujícího duelu, titul ale nakonec slaví Plzeň. Sedmý zápas nabídl napínovou podívanou, Liberečtí v závěru sahali po vyrovnání, nakonec ovšem prohráli 2:4.

7. finále, čtvrtek 28. dubna 2022
(0:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 26. Pavlík, 59. Jansa (Hampl) – 15. Dvořák (Eremiáš), 28. Malák (Adamec), 51. Adamec, 60. Marcel. Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1810. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.

Král (Vopravil) – Hampl, Kollert, Starý, Šedivý (A), Kovář, Pazelt – Leden, Nezbeda (C), Jansa, Pavlík, Kříž, Jiruš, Měchura (A), Cikhart, Ječovský, Zajíček, Gajda

HC Škoda Plzeň

Vondráš (Němeček) – Houdek, Dlouhý, Hamšík, Pánek, Kremláček, Malák (C) – Kvasnička, Eremiáš, Kopic (A), Adamec, Dvořák, Marcel, Slanina, Malát, Ženíšek, Kuchárik, Dáňa

V úvodu zápasu měli mírně navrch Plzeňští, kteří si vytvořili několik nadějných šancí. Nejblíže ke gólu byl Sebastian Malát, jeho přesilovková rána ale orazítkovala tyč liberecké branky. Zahrozili ovšem i Tygři, v největší šanci se ve vlastním oslabení ocitl Vojtěch Jiruš, Vondraše ale nepřekonal. To domácí mohlo mrzet, protože vzápětí šli indiáni do vedení. Adam Eremiáš hezkou křižnou nahrávkou našel Adama Dvořáka, proti jehož ráně z první neměl Daniel Král sebemenší nárok - 0:1.

Na začátku druhé třetiny si nejprve velkou šanci vypracoval Marek Kopic, Krále ovšem proti jeho rychlé střele opět zachránila tyč, a po následné protiakci se mohli radovat naopak Tygři. Šimon Pavlík předvedl krásný individuální průnik, který zakončil přesnou trefou na vzdálenější tyč - 1:1. Vyrovnaný stav ale nevydržel dlouho. O necelé dvě minuty později totiž Václav Adamec nahrál Danielu Malákovi, jenž z mezikruží propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:2!

Tygři si v třetí dvacetiminutovce šli za vyrovnáním, přes důslednou plzeňskou obranu se ale těžko dostávali k větším šancím. Hosté hrozili hlavně z protiútoků. Jeden z nich v 51, minutě předvedl Václav Adamec, který se štěstím propasíroval kotouč za brankovou čáru - 1:3. Domácí se ovšem nevzdali a v závěru přišlo snížení. Jan Hampl v dobré pozici ještě předal kotouč Filipu Jansovi, před nímž už byla jen poloodkrytá branka - 2:3. Liberečtí to následně zkusili i bez brankáře, risk jim ale nevyšel. Na konečných 2:4 do prázdné branky upravil Marcel Marcel. Svěřenci trenéra Richarda Loba tak končí stříbrní.

Richard Lobo
„Zlomil nás gól na 1:3, proti takhle silnému je pak těžké dotahovat. Sice jsme snížili a měli jsme i šance na vyrovnání, bohužel jsme je nevyužili. Jinak ale musím říct, že jsem na kluky strašně hrdý. Byla to neskutečná sezóna zakončená skvělým finále a rozhodujícím sedmým zápasem. Ukázali jsme velkou mentální sílu, je to pro nás extrémně cenná zkušenost.“

Petr Vojan
„Jsme strašně šťastní, že jsme tu sérii nakonec dotáhli do vítězného konce. Ze začátku se pro nás vyvíjela dobře, pak jsme si ji ale zkomplikovali. Co se samotného zápasu týče, důležité bylo, že jsme dali první gól, čímž jsme se uklidnili. Poté asi rozhodla třetí branka, díky které jsme domácím opět odskočili.“

7. finále, čtvrtek 28. dubna 2022
(0:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky

HC Škoda Plzeň