Poprvé za tři body! Tygři šesti góly rozstříleli České Budějovice

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec – Bílí Tygři rázně ukončili rekordní sérii sedmi remíz a poprvé v této sezóně slaví vítězství v základní hrací době. Liberečtí se v utkání prosadili hned šestkrát, zatímco svému soupeři povolili jedinou trefu. Dvěma góly se prezentoval lotyšský obránce Uvis Janis Balinskis.

10. kolo, úterý 04. října 2022
(1:0, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 19. Birner, 33. Balinskis (Birner, Faško-Rudáš), 40. Vlach, 56. Frolík (Flynn, Vitásek), 59. Balinskis (Filippi), 60. Štibingr (Faško-Rudáš, Birner) – 35. Šedivý. Rozhodčí: Úlehla, Šindel – Brejcha, Kajínek. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3280. Střely na branku: 44:22. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.

Kváča (Král) – Balinskis, Melancon, Vitásek, Štibingr, Derner, J. Dvořák, Rosandić – Birner (A), Bulíř (C), Faško-Rudáš – Flynn, Filippi, Frolík – Vlach, A. Najman, Rychlovský – Čederle, Jelínek (A), Šír.

Banes Motor Č. Budějovice

Hrachovina (Strmeň) – Vráblík, Štencel, Bindulis, Hovorka, Šenkeřík, Šedivý, L. Doudera – Dzierkals, Hanzl, Doležal – Přikryl, Pech (A), Gulaš (C) – Tomeček, Koláček, Vopelka – Strnad, Toman, Valský.

Liberec začal zápas hodně aktivně a brankář Dominik Hrachovina musel ve svém brankovišti řešit hned několik velmi zapeklitých situací. Tygři se dlouho nemohli prosadit, nakonec ale odešli do kabiny spokojeni. Michal Birner využil zaváhání Šedivého na útočné modré a v samostatném úniku zamířil přesně k tyči.

A ve druhé části šli Severočeši poprvé v této sezóně do dvougólového vedení! V situaci tři na dva vybídl Michal Birner ke střele Uvise Janise Balinskise a ten ranou z první překonal hostujícího gólmana. Motor ovšem vzápětí snížil, když se z prostoru mezi kruhy prosadil Jakub Šedivý, který odešel do Budějovic na hostování právě z Liberce. Šelmy nicméně přišly s odpovědí. Při přesilové hře se na pravém kruhu dostal k puku Jaroslav Vlach a jeho vyražená dělovka se vteřinu před koncem třetiny odrazila od bránícího hráče za čáru.

Michal Birner o zápasu
Chtěl bych vyzdvihnout kluky, kteří chodili na oslabení. Odvedli fantastickou práci. Velký dík patří taky Petru Kváčovi. Předvedl několik těžkých zákroků a dal nám šanci konečně vyhrát za tři body.

V závěrečném dějství se Motor snažil o kontaktní trefu, jenže tu jim Tygři nepovolili. Hosté se tak rozhodli riskovat hru bez brankáře už v 56. minutě a nevyplatilo se. Ze středního pásma totiž opuštěnou klec trefil Michael Frolík. „Soupeř nastoupil do třetí třetiny hodně aktivně. Měl přesilovky a vytvořil si šance. Až když jsme dali čtvrtý gól, tak se zápas zlomil,“ komentoval rozhodující fázi utkání Jaroslav Vlach.

Liberečtí ale neměli dost. V poslední dvouminutovce se Tomáš Filippi efektivně prokličkoval od mantinelu až na osu hřiště a naservíroval kotouč Uvisu Janisu Balinskisovi, jenž svižnou ranou vstřelil svůj druhý gól v zápase. Na konečných 6:1 poté ještě upravil skóre Jan Štibingr, který zužitkoval přihrávku Martina Faška-Rudáše při přečíslení dva na jednoho.

Michal Birner zakončuje svůj únik

Patrik Augusta
„Jsme rádi za vítězství, bylo vidět, že si za ním kluci od začátku šli. V přesilovkách je podle mě trochu svazovala nervozita. Za mě byl zápas hodně rozkouskovaný tresty a byly v něm pasáže, kdy jsme se neměli jak dostat do tempa. Když už to vypadalo, že se do něj dostaneme, přišlo další vyloučení. Těší nás výhra a že to tam hráčům v závěru napadalo.“

Jaroslav Modrý
„Měli jsme špatný začátek. Povolili jsme soupeři dvacet čtyři střel v první třetině, vůbec jsme nepomáhali našemu brankáři. Paradoxně jsme se ale dostali do větších šancí než Liberec, třikrát jsme jeli sami na bránu. Ani jeden únik jsme ovšem neproměnili. Vždy, když se takto láme zápas, tak uděláme něco negativního, co nás porazí. Musíme být lepší.“

10. kolo, úterý 04. října 2022
(1:0, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky

Banes Motor Č. Budějovice