Paráda! Tygři v strhujícím derby přehráli Mladou Boleslav

Liberec - Derby s Mladou Boleslaví nabídlo opět skvělou podívanou. Vyhecované utkání plné šancí, soubojů a hezkých gólů nakonec na svou stranu zvrátili Tygři, kteří o svém vítězství rozhodli čtyřmi góly v třetí třetině. Premiérovým extraligovým hattrickem se blýskl Adam Najman.

18. kolo, pátek 04. listopadu 2022
6:2
(1:1, 1:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 2. A. Najman (Vlach, Frolík), 32. A. Najman (Melancon, Birner), 44. Šír, 45. Flynn (Ordoš), 57. Balinskis (Filippi), 59. A. Najman (Melancon, Birner) – 18. M. Beránek (P. Kousal, Závora), 24. Eberle (Lunter. Rozhodčí: Šír, Úlehla – Komárek, Zíka. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5101. Střely na branku: 29:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 6:2.

Kváča (Neužil) – Balinskis, Štibingr, Rosandić, Melancon, Derner, J. Dvořák, Kolmann – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Vlach, A. Najman, Frolík – Ordoš, Jelínek (C), Flynn – Dlouhý, Šír (A), Rychlovský.

BK Mladá Boleslav

Novotný (Krošelj) – Pýcha, Pláněk (A), R. Jeřábek, Stříteský, Štich, Lintuniemi, Hanousek – Aberg, J. Stránský (C), Šťastný (A) – M. Beránek, Závora, P. Kousal – Šmerha, Kotala, Kantner – Lunter, Bičevskis, Eberle.

Už od začátku utkání se hrálo ve velmi rychlém tempu, o velké šance rozhodně nebyla nouze. Tu první proměnili Tygři hned v druhé minutě, kdy Jaroslav Vlach chytrou nahrávkou našel Adama Najmana, který bekhendovou kličkou překonal Filipa Novotného. Mladoboleslavští ale ještě do konce první třetiny stihli vyrovnat. Pavel Kousal od levého mantinelu přihrál Martinu Beránkovi, na jehož rychlou střelu z mezikruží Petr Kváča nedosáhl.

Do prostřední dvacetiminutovky vstoupili aktivněji hosté, kteří se i brzy dostali do vedení. Po trochu nepřehledné situaci se ke kotouči v prostoru mezi kruhy dostal Jan Eberle a z dobré pozice zamířil přesně. Vzápětí přišel možná rozhodující moment utkání. Jaroslav Vlach v tvrdé bitce udolal Radka Jeřábka, což Tygrům vlilo krev do žil a rázem měli jednoznačně více ze hry. „Cítil jsem, že nás to nahecuje. V té chvíli se nám moc nedařilo, potřebovali jsme nějaký impuls, takže jsem do toho bez váhání šel.” Odměnou jim v 32. minutě bylo zasloužené vyrovnání, o které se v přesilovce po hezké střele postaral opět Adam Najman.

Adam Najman o zápase
Nakopla nás ta bitka Jaroslava Vlacha. Jsme strašně rádi, že jsme to v třetí třetině zvrátili na naši stranu a konečně tak prolomili tu sérii proher.

Na začátku poslední třetiny se Bruslaři mohli dostat zpět do vedení v nabídnuté přesilovce, stal se ovšem pravý opak. Jan Šír v oslabení vystihl mladoboleslavskou rozehrávku a tváří v tvář Filipu Novotnému se nemýlil. Vzápětí to navíc bylo už o dva góly. Jan Ordoš vybojoval kotouč a z pravé strany ho předložil Oscaru Flynnovi, před nímž už byla jen poloodkrytá branka. V závěru ještě v přesilovce navýšil další přesnou střelou Uvis Janis Balinskis. Na konečných 6:2 pak upravil Adam Najman, který tak zkompletoval hattrick.

Adam Najman si připsal první extraligový hattrick

„Do zápasu jsme šli s tím, že jdeme válčit. Po té sérii proher nám nezbývalo nic jiného. Z kluků jsem cítil velkou bojovnost, v půlce utkání to sice nešlo naším směrem, ale klobouk dolů před Jardou Vlachem, který šel do bitky a hodně nás nabudil. Jak na hráčích, tak i na divácích bylo vidět, že tohle bude ten zápas, který si nenecháme utéct. Není však konec, musíme pracovat dál, liga je strašně vyrovnaná a v neděli nás čeká další těžký duel.“

Ladislav Čihák
„V prvních dvou třetinách to podle mě bylo vyrovnané, hra se přelévala ze strany na stranu, rozhodně jsme nepředvedli špatný výkon. Do té třetí jsme vstoupili výborně, jenže pak jsme soupeři dvěma fatálními chybami darovali dva góly, což se prostě nesmí stávat, zejména v takovém zápase. Liberec poté využil naší nedisciplinovanosti a přidal další branky, rozhodující ale byla ta v naší vlastní přesilovce.“