Tygři před reprezentační pauzou udolali Plzeň v prodloužení 4:3!

Date of publication Author Jan Kordík

Plzeň/Liberec - V posledním utkání před reprezentační pauzou se svěřenci Patrika Augusty představili na ledě Plzně a ačkoliv dvakrát vedli, tak dokázali indiáni vždy vyrovnat. Za stavu 3:3 putoval zápas do prodloužení, kde vystřelil Tygrům bonusový bod již po 22 sekundách Tomáš Filippi!

19. kolo, neděle 06. listopadu 2022
3:4p
(2:1, 0:2, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Rekonen (Kodýtek, Hrabík), 17. Blomstrand, 48. Holešinský (Schleiss, Kodýtek) – 5. Ordoš (A. Najman, Frolík), 35. Balinskis (Vlach), 37. Ordoš, 61. Filippi (Birner, Balinskis). Rozhodčí: Horák, Kika – Lhotský, Malý. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3897. Střely na branku: 27:25. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.

HC Škoda Plzeň

Mi. Svoboda (Pavlát) – Baránek, Zámorský, Kvasnička, Vitaloš, Houdek, Kaňák, Kremláček – Schleiss (C), Kodýtek (A), Rekonen – Blomstrand, Mertl (A), Holešinský – Suchý, Malát, Hrabík – A. Dvořák, Bitten, Adamec.

Kváča (Neužil) – Balinskis, Štibingr, Kolmann, Melancon, Derner, J. Dvořák, Aubrecht – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Vlach, A. Najman, Frolík – Ordoš, Jelínek (C), Flynn – Dlouhý, Šír, Rychlovský.

Tygři načali duel aktivní hrou na puku a jejich projev byl záhy odměněn. Adam Najman vyhrál za plzeňskou klecí souboj s Markem Baránkem, poslal puk do slotu na osamoceného Jana Ordoše, který se ranou nad vyrážečku nemýlil - 0:1. Domácí se ale z inkasované branky rychle oklepali v početní výhodě, ve které Aleksi Rekonen dorážel úspěšně mezi betony - 1:1. V závěru prvního dějství šla Škodovka do vedení, to když využil své rychlosti Ludwig Blomstrand, jenž se prosmýkl až do přesného zakončení do pravé šibenice - 2:1.

V prostřední periodě si Liberečtí připsali dvě ubráněná oslabení a ta jim dodala ještě větší hlad po vyrovnání. Ve 35. minutě se severočeskému mužstvu navíc naskytla příležitost přesilovky pět na tři a svěřenci Patrika Augusty jí nepohrdli. Jaroslav Vlach nabil na pravý kruh Uvisovi Janisovi Balinskisovi, který svojí dělovkou k bližší tyči vyrovnal - 2:2. Několik chvil nato ujeli do přečíslení dva na jednoho Oscar Flynn a Jan Ordoš a liberecká pětačtyřicítka vytáhla skvělý bekhendový blafák, který umístila pod víko - 2:3!

V úvodu třetí třetiny zahrozil nejprve Michael Frolík a posléze Martin Faško-Rudáš, plzeňský Miroslav Svoboda ale jejich šance polapil. Ve 48. minutě naopak dokázali indiáni opět dorovnat skóre. Povedenou individuální akcí po pravé straně kluziště zakončenou forhendovou kličkou se předvedl Adrián Holešinský - 3:3. V závěru třetí části nezahálel s aktivitou ani jeden z celků, rozdílový sedmý gól ale přesto v základní hrací době nepadl.

A v prodloužení došlo k rozuzlení už za 22 sekund! Tomáš Filippi to vzal na sebe, podél pravého mantinelu se protáhl až před Svobodu a z bezprostřední blízkosti jej překonal střelou pod horní tyč - 3:4p.

Jan Ordoš při jeho druhé brance; FOTO: Marek Švamberg

Jiří Kudrna
„Jako každé utkání, i tohle v Plzni bylo velice těžké. Poslední dobou hrají domácí velice dobře, navíc zde se sbírají body jen velice obtížně. Dobře jsme se na zápas nachystali, měli jsme dobrý vstup do utkání, navíc se nám podařilo dostat do vedení. Domácí hrozili z rychlých protiútoků, měli velký tlak do brány a nakonec se jim povedlo utkání otočit. Ve druhé třetině jsme si vedení vzali opět zpátky. Třetí třetinu jsme odehráli velice dobře, jen nás mrzí, že jsme duel nedotáhli do tříbodového vítězství. Vážíme si ale i dvou bodů, poslední dobou jsme měli v prodloužení již mírně negativní bilanci. Musíme hráče za výkon pochválit.“

Petr Kořínek
„Vstup do utkání jsme neměli ideální, rychle jsme inkasovali branku, ale hráče jsme nabádali nadále k velké aktivitě, což si myslím, že následně vyústilo v naše dvě branky. Utkání rozhodly dva momenty. Za stavu 2:1 jsme měli dvě přesilové hry, nicméně se nám nepovedlo skóre navýšit. Poté jsme zcela zbytečně udělali dva fauly a hosté toho využili a zápas otočili. Před třetí třetinou jsme hráčům říkali, že se nic neděje, že soupeř vede pouze o jednu branku. Podařilo se nám také nakonec vyrovnat a následně to byl hokej nahoru dolů. Prodloužení bylo po naší chybě rychle rozhodnuté. Před přestávkou jsme získali šest bodů. Nyní dobře potrénujeme a připravíme se na další zápasy.“