Tygři díky bezchybnému Kváčovi porazili Karlovy Vary

Karlovy Vary/Liberec - Sérii šesti venkovních zápasů zakončili Tygři na ledě Karlových Varů. K vidění byl velmi vyrovnaný a napínavý duel, který nakonec díky dobré defenzivě podpořené skvělým Petrem Kváčou ovládli Liberečtí poměrem 2:0. Vítězný gól vstřelil Michal Birner, první branku v sezoně pak zaznamenal Petr Kolmann.

25. kolo, pátek 02. prosince 2022
0:2
(0:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Birner (Filippi, Ordoš), 56. Kolmann (Birner, Filippi). Rozhodčí: Hradil, Šindel – Ondráček, Gerát. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 39:17. Průběh utkání: 0:2.

HC Energie Karlovy Vary

Lukeš (Habal) – Huttula, Plutnar, Dlapa, Stříteský, Pulpán (A), Bartejs, Havlín – Rachůnek (A), Gríger, Kružík – Koblasa, Černoch (C), Kohout – Redlich, Jiskra, O. Beránek – Rulík, Osmík, Chalupa

Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Ivan, Melancon, Kolmann, Aubrecht, Šedivý – Birner (A), Filippi, Ordoš – A. Najman, Bulíř (C), Frolík – Flynn, Šír, Faško-Rudáš – Dlouhý, Jelínek (A), Rychlovský

Už od samého začátku byl obraz hry velmi vyrovnaný, oba týmy si vytvořily slibné šance. Tu největší měl na své hokejce Michal Birner, který nejdříve po Melanconově přihrávce trefil tyč, kotouč se k němu však vzápětí vrátil a napodruhé už Štěpána Lukeše prostřelil - 0:1. Těsně před první sirénou pak skórovali i energetici, gól byl ovšem po kontrole videa odvolán kvůli zásahu vysokou holí.

V druhé třetině měli mírně navrch Karlovarští, kteří si aktivně šli za vyrovnáním, přes pevnou libereckou obranu se ovšem těžce dostávali k větším šancím. Šelmy zase hrozily z nebezpečných protiútoků. Po jednom takovém se do úniku dostal Petr Jelínek, jehož však na poslední chvíli o kotouč obral Joona Huttula. I po prostřední části hry tak Severočeši vedli o jednu branku.

I v závěrečném dějství si domácí vypracovali několik nadějných příležitostí, liberecká obrana v čele se skvělým Petrem Kváčou je ovšem dokázala zneškodnit. V 55. minutě pak Tygři udeřili podruhé, když se po Birnerově nahrávce poprvé v letošní sezóně trefil Petr Kolmann. Svěřenci trenéra Patrika Augusty si už vedení pohlídali a připisují si tak cenné tři body.

Richard Nedomlel v osobním souboji. FOTO: Kateřina Pelikánová

Jiří Kudrna
„Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, potřebujeme dobré výsledky. S naším výkonem jsme velice spokojeni, předvedli jsme dobrou týmovou hru podpořenou skvěle chytajícím Petrem Kváčou. Důležitá byla ubráněná oslabení, takže pochvalu si zaslouží speciální týmy. Klíčové podle mě bylo i ustání druhé třetiny, kdy domácí měli více ze hry a více stříleli. Jsme rádi, že jsme dokázali 60 minut odpracovat i směrem dozadu. Určitě jsou pro nás body cennější po navázání na výkon proti Pardubicím. Chceme v takovém herním projevu pokračovat i v dalších utkáních.“

Vojtěch Šik
„Utkání jsme začali výborně, měli jsme dobrý pohyb, plnili jsme, co jsme si řekli. Vše nám vycházelo, dostali jsme přesilovku, tu jsme bohužel nevyužili a ten gól hned po ní nás trochu srazil. Přečkali jsme to do konce třetiny a měli jsme dobrý pohyb, ale chyběl tomu větší tlak před bránou. Pak jsme všechny síly vrhli do útoku a dostali bohužel druhý gól. Snažili jsme se i v závěru, ale pořád tam chybělo nějaké procento většího tlaku u brány. Dnešek se nám nepovedl, gratulujeme soupeři.“