Tygři ovládli na závěr přípravy duel plný zvratů, Kladno přehráli 5:4

Date of publication Author Jan Kordík

Kladno/Liberec - Svěřenci Patrika Augusty zakončili přípravu před začátkem Tipsport extraligy výhrou nad Rytíři poměrem 5:4. Premiérovou branku za A-tým Tygrů si připsal benjamínek obranných řad Jakub Dvořák, ale také ofenzivní posila Michael Frolík, shodou okolností kladenský odchovanec.

přát., středa 07. září 2022
4:5
(2:1, 2:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 7. Melka (Babka), 12. Sotnieks, 31. Kubík (Plekanec), 37. Melka – 3. Dvořák (Vlach), 23. Filippi (Birner, Frolík), 38. Vlach, 45. Jelínek (Frolík), 53. Frolík. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 4:5.

Rytíři Kladno

Bow (Brízgala) – Dotchin, Slováček, Ticháček, Sotnieks, Kehar, Veber – Kubík, Plekanec, Klepiš – Indrák, Zikmund, Beran – Procházka, Filip, Bláha – Michnáč, Babka, Melka.

Kváča (Neužil) – Balinskis, Melancon, Derner, Rosandič, Vitásek, Dvořák, Aubrecht – Birner, Bulíř, Faško-Rudáš – Ordoš, Filippi, Frolík – Vlach, Jelínek, Čederle – Rychlovský, Šír, Najman.

Nově zrekonstruovaný kladenský stadion pokřtili ke smůle domácích ve 3. minutě Tygři. Jaroslav Vlach pobídl ke střele Jakuba Dvořáka a liberecký mladík si připsal první gól v A-týmu - 0:1. Čtyři minuty poté využil chybné rozehrávky šelem Jakub Babka, jenž vyslal do akce Antonína Melku. Ten se od hrazení dostal až před branku a srovnal střelou na bližší tyč - 1:1.

Ve 12. minutě se o otočení vývoje utkání na stranu Rytířů postaral Kristaps Sotnieks, jenž využil hustého provozu před Kváčou a taženým nahozením od modré čáry jej překonal - 2:1.

Zkraje druhé periody hráli Severočeši početní výhodu a využili ji beze zbytku. Frolík se snažil nahrát Birnerovi, avšak puk se od něj odrazil k Tomáši Filippi, jenž zakončil k levé tyči - 2:2. V polovině duelu vyslal Tomáš Plekanec ve vlastním oslabení šikovně na steč Adama Kubíka, který neméně povedenou bekhendovou kličkou vrátil domácím vedení - 3:2.

Ještě do konce třetiny se podařilo Kladenským opět skórovat, když se prosadil znovu Antonín Melka - 4:2. Radost z dvougólového vedení ale rytířské partě dlouho nevydržela, jelikož využil zmatku před Landonem Bowem Jaroslav Vlach - 4:3.

V 45. minutě poslal Frolík prudký puk na Petra Jelínka najíždějícího ze střídačky a liberecký forvard doručil za kladenského brankáře výstavní střelu pod víko - 4:4. Dvojitý asistent tohoto klání Michael Frolík nakonec udeřil i gólově, když v 52. minutě ukličkoval domácího gólmana - 4:5. Rytíři poté ještě dokázali skóre srovnat, stalo se tak ale až po závěrečné siréně a Severočeši se tím pádem mohou radovat z vítězně zakončené přípravy.