Přetahovaná se šťastným koncem! Pětibodový Plos rozhodl o výhře proti Litvínovu

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Tygří U20 v utkání proti chemikům nadvakrát dotahovala, od samotného závěru druhé periody a vsítění třetí branky už ale měla zápas ve svých rukách. V závěrečném dějství poté Tygři přidali ještě tři trefy a upravili stav na finálních 6:3.

7. kolo, pátek 23. září 2022
6:3
(1:1, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 18. Plos (Jenčovský, Hladík), 38. Koštoval (Plos, Jenčovský), 40. Plos (Patzelt), 49. Plos (Kříž, Jenčovský), 54. Koštoval (Jansa, Bačkovský) (TS), 59. Kříž (Plos, Meisel) – 10. Slavík (Bednařík, Danielčák), 31. Bednařík (Hocelík), 52. Skuhrovec. Rozhodčí: Jaroš, Glanc – Hynek, Thuma. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 48:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 6:3.

Král (Krátký) – Šedivý, Hladík (A), Koštoval, Patzelt, Culek, Meisel, Várady – Przybyla, Jenčovský (C), Plos – Kříž, Vodlan (A), Brouček – Lysoněk, Fiala, Janata – Bačkovský, Kofroň, S.Jansa.

HC VERVA Litvínov

Klika (Čermák) – Hocelík, Vyhlídal, Dudáček, Werner, Janda, Bystřický, Hora – Beran, Vopat (C), Svoboda, Bednařík, Slavík (A), Ekrt, Čech, Postl, Skuhrovec, Danielčák, Ščislák.

První branka utkání padla v 10. minutě a z využité početní výhody se mohli radovat Litvínovští. Marek Slavík nebyl před Danielem Králem dostatečně pokryt a po pasu od Jakuba Bednaříka se před ním zjevila odkrytá klec, kterou neminul - 0:1. Liberecká odpověď přišla až v závěru úvodní třetiny, kdy se prosadil po povedeném sólu téměř přes celé hřiště Lukáš Plos - 1:1.

Zhruba v polovině souboje hráli Litvínovští další přesilovku a znovu provinění proti pravidlům ztrestali. Do nahození Lukáše Hocelíka vložil svou hůl Jakub Bednařík a poslal puk až za záda Daniela Krále - 1:2. Svou první powerplay poté dostali k dispozici i domácí. S jejím hbitým využitím nelenil Michal Koštoval, jenž vypálil nedlouho po vyhraném buly a ukázkově vymetl horní růžek klece Lukáše Kliky - 2:2.

V poslední minutě prostředního dějství si puk vzal opět Lukáš Plos a po několika prokličkovaných momentech se dostal až do slotu. Odtud zvolil střelu zápěstím a pouhou sekundu před druhou sirénou poslal svůj celek poprvé do vedení - 3:2!

Richard Lobo o klíčovém bodu utkání

„Zlomová byla určitě branka Lukáše Plose na konci druhé třetiny a zároveň to, že jsme potom dokázali odskočit na 4:2. Ve třetí části měly potom oba týmy spoustu šancí, ale my měli výhodu dvougólového vedení.“

Tentýž forvard s číslem 24 jménem Lukáš Plos úřadoval i ve třetí dvacetiminutovce, ve které zkompletoval hattrick po střele z první ze slotu - 4:2. Hosté však vůbec nesložili zbraně a jejich odpověď přišla poměrně záhy a to prostřednictvím Davida Skuhrovce, který vzal skórovací břímě na sebe a oblafnul Daniela Krále - 4:3.

Nedlouho poté ale vrátil Tygrům dvoubrankové vedení Michal Koštoval, který trefil horní růžek neméně přesně, než při jeho první trefě - 5:3. Výhru svěřenců Richarda Loba pečetil střelou přes celou plochu až do prázdné branky Filip Kříž - 6:3.

Richard Lobo
„Utkání proti Litvínovu přineslo hezký ofenzivní hokej. Ani jednomu týmu se nechtělo moc bránit a podle toho to taky vypadalo. Byl to zápas se spoustou šancí na obou stranách. Nám zakončení vyšlo víc, než Litvínovským a jsme rádi, že máme tři body.“