Dorost zvrátil druhý zápas na svou stranu a sérii tak vyrovnal!

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - Druhý zápas čtvrtfinálové sérii nabídl další napínavou podívanou. Jako první se do vedení dostala Sparta, Tygři ale díky dvěma přesilovkovým brankám skóre otočili a nakonec zvítězili těsně 3:2. Série se tak za vyrovnaného stavu přesouvá do hlavního města.

2. čtvrtfinále, sobota 18. března 2023
3:2
((0:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 35. Macháček (Špilka), 48. Průšek (Pekař), 59. Rozsíval (Šťástka) – 15. Žemlička, 60. Hrubý (Marek). Rozhodčí: Domský, Raška – Řezníček, Šesták. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 119. Střely na branku: 43:21. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

Macourek (Pech) – Seidl, Ehrenberger, Hrouda, Jarabko, Průšek (A), Macháček (C), Pilíšek, Král – Kratochvíl, Kučera, Rozsíval, Šťástka, Pekař, Špilka (A), Prokůpek, Barna, Bajer

HC Sparta Praha

Kogler (Tvrzník) – Malínek, Marton (A), Cichoň, Hašek, Mack, Jánský – Marek, Nestrašil, Novotný, Žemlička (A), Netušil, Jakab, Hlinka, Poláček (C), Hrubý, Bolocan

Už od úvodu byl k vidění velmi vyrovnaný hokej, optickou převahu měli Tygři, důsledná sparťanská obrana je ale k větším šancím pouštěla jen zřídka. Nejvíc vidět byl Vasyl Špilka, který několikrát střílel z nebezpečných pozic, Maxe Koglera ovšem nepřekonal. V 15. minutě pak zničehonic udeřili Pražané. Richard Žemlička vypálil hned po buly a kotouč poslal přímo pod břevno.

I v druhé třetině měli navrch Tygři, kteří se dočkali zaslouženého vyrovnání. V přesilovce 5 na 3 našel nezištnou přihrávkou Vasyl Špilka z levé strany Marka Macháčka, před nímž už byla jen poloodkrytá branka. Další velké šance už domácí nevyužili, před závěrečnou dvacetiminutovkou tak bylo vše otevřené.

V 48. minutě hráli domácí další početní výhodu, tentokrát 4 na 3, a opět ji využili. Daniel Pekař nabil Pavlu Průškovi, který tvrdou ránou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Pražané mohli následně srovnat také v přesilovce, stal se ale pravý opak. Díky výbornému forčekingu se kotouč přes Marka Šťástku dostal až k Davidu Rozsívalovi, jenž se sám před Koglerem nemýlil. Pražané ještě půl minuty před koncem zásluhou Davida Hrubého snížili, na kýžené vyrovnání už ale nedosáhli.

VVyrovnávací branka Marka Macháčka

Milan Plodek
„Bylo to o naší hře, zlepšili jsme se ve spoustě věcí, o kterých jsme si v kabině řekli. Předvedli jsme lepší výkon než v prvním zápase, opět jsme měli hodně šancí, tentokrát jsme je naštěstí dokázali využít a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli. “

František Ptáček
„Liberec po první prohře věděl, že musí zabrat, což bylo vidět, byli lepší. My jsme se trochu báli vyhrát. Domácí byli aktivnější, měli víc šancí a zaslouženě vyhráli. “