Senzace! Tygřice ztrácely již šest branek, přesto však nakonec Teslu dokázaly porazit

Date of publication Author Barbora Vimmerová

Liberec - 17. kolo 1. ligy žen přineslo na pardubickém stadionu, kde Tygřice nastoupily proti domácí Tesle, opravdu nečekaný obrat. Přestože Tygřice ztrácely ještě ve 26. minutě na Pardubičanky šest gólů, když prohrávaly 7:1, podařilo se jim neskutečným způsobem celé manko již ve druhé třetině dohnat a srovnat na stav 7:7. V poslední periodě už pak padly pouze tři branky, přičemž pouze jedna z nich do liberecké sítě, díky čemuž se tak Liberečanky mohly radovat z fantastické výhry 8:9. Velkou zásluhu na neskutečné podívané měla nezastavitelná Celine Breite, jež se ve druhé části trefila hned čtyřikrát a celý obrat nastartovala, a také Věra Šťástková, jež zaznamenala v utkání hattrick a byla střelkyní vítězné branky ze třetí třetiny. Za Liberec se dále jednou trefila také obránkyně Věra Horáková a útočnice Barbora Procházková.

17. kolo, neděle 12. března 2023
8:9
(5:1, 2:6, 1:2)

Branky a nahrávky: 3. Hlavatá, 10. Kolářová, 14. Kašparová, 18. Dubová, 19. Karlecová, 22: Kozáková, 26. Hlavatá, 50. Hlavatá - 4. Horáková, 27. Breite, 30. Šťástková, 36. Procházková, 37. Breite, 38. Breite, 39. Breite, 41. Šťástková, 58. Šťástková. Rozhodčí: Aleš Švejda, Karolína Kašparová, Roman Borovec. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1, 7:8, 8:8, 8:9.

HC TJ Tesla Centralplast Parbubice

Škopová - Jacková, Kozáková, Suchánková, Topičová - Mikulecká, Kovářová, Vlková - Kolářová, Dubová, Karlecová - Kašparová, Hlavatá.

Urbanová (21. Sisrová) - Forbelská, Horáková, Steudtner, Štěrbová - Šťástková, Hornická, Breite - Raselová, Žáková, Procházková - Urbánková, Vimmerová, Skalská.

Ačkoliv v předchozím vzájemném zápase se podařilo Tygřicím doma zvítězit nad Pardubicemi vysoko 12:2, nikdo nepředpokládal, že v 20. kole půjde na ledě Tesly o podobně snadný zápas. To se ostatně potvrdilo hned v první třetině. První branku utkání vstřelila ve třetí minutě pardubická útočnice Lucie Hlavatá. Na tu se Liberci podařilo reagovat v podobě gólu obránkyně Věry Horákové v čase 03:09, jež bez asistence zavezla puk z obranného pásma až za záda pardubické gólmanky Škopové. Pak však již začala pardubická kanonáda, která trvala až do úvodní čtvrtiny druhé třetiny. V časovém horizontu sedmnácti minut skórovaly Pardubičanky hned šestkrát za sebou. Trefily se Bára Kolářová v 10., Tereza Kašparová ve 14., Adriana Dubová v 18., Tereza Karlecová v 19., Kateřina Kozáková ve 22. minutě a Lucie Hlavatá ve 26. minutě.

Po tomto pardubickém představení, kdy byl stav pro domácí z počátku druhé periody již 7:1, se mohlo zdát, že utkání je pro Tygřice zcela ztraceno, opak byl ale pravdou. Otěže stíhacího závodu totiž převzala pevně do svých rukou liberecká útočnice německého původu Celine Breite, jež se poprvé prosadila v čase 26:10. Na ni navázaly hbitě Věra Šťástková, která skórovala ve 30. minutě a Barbora Procházková v čase 35:44. Skvělou libereckou stíhací jízdu druhé třetiny poté nedotáhl nikdo jiný než Celine Breite, jež zaznamenala vždy po asistenci od Karolíny Hornické hattrick během pouhých dvou minut a pěti sekund. Breite Škopovou totiž překonala v čase 36:06, 37:09 a 38:11. Hráčky z města pod Ještědem tak mohly odcházet do kabiny po druhé části v mnohem nabuděnější náladě než jejich domácí protivnice.

Hned při prvním střídání třetí periody strhla psychickou výhodu jednobrankového vedení na stranu libereckého týmu Věra Šťástková, jež vstřelila branku v čase 40:18. V následujících minutách byla poté poprvé v utkání vidět vyrovnaná hra, kdy nebyl ani jeden z týmů jasně lepším. V čase 49:12 dorovnala na 8:8 pardubická hráčka Lucie Hlavatá a napětí v Enteria areně se dalo krájet. V čase 57:26 se však trefila již potřetí v zápase Věra Šťástková a tento náskok si již Tygřice sebrat nenechaly. Liberec porazil Teslu po strhující druhé a skvěle odbojované třetí davcetiminutovce 8:9 a odvezl si domů nejen neskutečně cenné tři body, ale i skvělou zkušenost. V žádném utkání za poslední tři sezony se totiž Tygřicím dotáhnout šestigólové manko stejně jako v tomto zápase nepodařilo.