Osm gólů, dva hattricky a úžasná pozice pro odvetu! U15 zahájila play-off stylově

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Tygří devátá třída se dočkala. Ve Vítkovicích vstoupila do čtvrtfinále play-off! A hrálo se podle libereckých not. Domácí sice v polovině duelu srovnali na 3:3, nicméně pak už se prosazoval jen náš tým, který si i díky hattrickům Dominika Krajdla a Šimona Bělohorského vytvořil více než nadějnou pozici do nedělní domácí odvety.

1. čtvrtfinále, pátek 31. března 2023
(1:2, 2:4, 0:2)

Branky a nahrávky

6. Michalík (Glos, Czerný), 32. Rončka (Man, Zatloukal), 34. Man (Rončka) – 4. Bělohorský (Kučera), 9. Krajdl (Vaněček), 21. Bělohorský (Hrabčák), 35. Šafařovský (Šejc), 35. Kučera (Šejc), 37. Krajdl (Bělohorský, Sanejstr), 44. Krajdl (Svoboda), 56. Bělohorský (Krajdl).

HC Vítkovice Ridera

D. Oprchalský (M. Skoumal) — K. Noga, D. Lyčka, Š. Bystroň, V. Glos, P. Zatloukal, F. Kudela — M. Man, L. Svozil, M. Michalík, Š. Žovinec, F. David, M. Mareš, K. Czerný, M. Rončka, Š. Šebesta.

S. Charvát (M. Hrášek) — M. Baksalary, J. Šafařovský, D. Fiala, S. Sanejstr, J. Vaněček, S. Zeman — Š. Šmucr, S. Hrabčák, J. Svoboda, T. Pekr, M. Kučera, M. Mairich, S. Kříž, D. Choma, D. Krajdl, Š. Šejc, Š. Bělohorský.

Bílí Tygři na svého soupeře vlétli a brzy se dočkali premiérového gólu v play-off. Symbolicky se o něj postaral nejlepší střelec sezóny Šimon Bělohorský - 0:1. Vítkovičtí ale rychle srovnali krok zásluhou Marka Michalíka - 1:1. S odpovědí přispěchala znovu elitní liberecká formace. Jakub Vaněček připravil lahůdku Dominiku Krajdlovi, ten trefou do odkryté klece zařídil svému týmu těsný náskok po první třetině - 1:2.

Hned po návratu z kabin to s naším týmem vypadalo ještě lépe, protože se už v čase 20:23 podruhé v utkání trefil Šimon Bělohorský - 1:3. Bílí Tygři měli ve druhém dějství jasnou převahu, ovšem hokej je někdy nevyzpytatelný, což se naplno ukázalo v polovině hrací doby. Matthias Rončka a Maxmilián Man slepenými góly vyrovnali, a to ještě Liberecké v dalších situacích podržel brankář Charvát - 3:3.

Krátký výpadek Severočechy spíše zdravě vyhecoval. V čase 34:01 do sítě zapadlo schované nahození beka Jana Šafařovského - 3:4. V téže minutě si navíc puk ještě vzal Matěj Kučera, a předvedl zřejmě nejhezčí akci duelu. Z pravé strany se prokličkoval až do střelecké pozice a vymetl bližší šibenici - 3:5! Protože ještě do branky doskákala i další střela Dominika Krajdla, byli liberečtí hokejisté v už opravdu solidní pozici - 3:6.

Třetí část se nesla ve znamení hattricků. Třetí branky v utkání totiž zaznamenali jak Dominik Krajdl, tak Šimon Bělohorský - 3:8. Oba hráči si připsali výbornou bilanci 3+1 a položili základ k vysokému vítězství. Na domácím ledě budou Bílí Tygři v neděli hájit pětigólový náskok!

Vojtěch Fiala
„Jsme rádi, že máme první krůček za sebou. Snad tím z nás spadla i nějaká zdravá nervozita, která určitě byla na místě. Zároveň si vezeme i slušný náskok do odvety. Jsem šťastný, že jsme si splnili náš dílčí cíl udělat play-off pozici, teď si poctivým přístupem samozřejmě chceme sezónu prodlužovat, jak jen to půjde. Je skvělé, že jsme soupeře pro čtvrtfinále dostali z dálky. Na zápas do Vítkovic jsme tedy po čtvrtečním tréninku vyrazili už den předem, pro celý tým to tedy bylo něco lepšího, než "klasické" venkovní utkání. Celkově jsme si to velice užili, vyšlo nám skvěle počasí i krásné ubytování. Děkuji všem, kteří tenhle trip pomohli zorganizovat, a také rodičům hráčů za to, že vážili cestu přes celou republiku a podpořili nás přímo na místě. Věřím, že se jim kluci odvděčili, jak jen mohli. Rozhodně není nic hotové, jsme v polovině dvojzápasu, v neděli musíme opět udělat maximum.“

1. čtvrtfinále, pátek 31. března 2023
(1:2, 2:4, 0:2)

Branky a nahrávky

HC Vítkovice Ridera