Naděje umírá poslední. Devítka si ze Slavie přivezla čtyřgólové manko

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Tygří kategorie U15 v pátek už před polednem rozehrála na slávistickém ledě semifinálový dvojzápas. Našemu týmu bohužel vůbec nevyšla první třetina, kterou prohrál 0:3. Sešívaní byli nadále produktivnější a navyšovali skóre, nicméně Liberečtí ve třetí části přece jenom alespoň trochu zlepšili svoji pozici pro odvetu. I díky dvěma trefám Jakuba Vaněčka korigovali na konečných 3:7, na domácím ledě tedy budou v neděli potřebovat smazat čtyřbrankovou ztrátu.

1. semifinále, pátek 07. dubna 2023
(3:0, 3:1, 1:2)

Branky a nahrávky

4. Švancar (Egart, Huk), 10. Švancar (Chylík), 12. Huk (Švancar), 23. Švancar (Hess, Huk), 33. Egart (Švancar, Hess), 36. Keller (Huk, Hörnig), 48. Huk (Skyba) – 32. Vaněček, 44. Vaněček (Krajdl), 51. Kučera (Šejc, Pekr).

HC Slavia Praha

D. Nováková (J. Neduchal) — T. Vrzal, D. Schmuk, L. Hess, T. Kotman, K. Oh, D. Skyba, M. Routa — F. Rejhon, A. Keller, T. Egart, D. Huk, O. Kušta, J. Holejšovský, M. Chylík, V. Švancar, P. Hörnig.

S. Charvát (M. Hrášek) — D. Novák, M. Baksalary, J. Šafařovský, D. Fiala, S. Sanejstr, J. Vaněček — Š. Šmucr, S. Hrabčák, J. Svoboda, T. Pekr, M. Kučera, M. Mairich, S. Kříž, D. Choma, D. Krajdl, Š. Šejc, Š. Bělohorský

Vojtěch Fiala
„Musíme pogratulovat soupeři, ale je to pořád jen půlka zápasu, v neděli nás čeká velká výzva. Minulý týden jsme byli v obrácené pozici, tak jestli chceme jít dál, musíme přejít i přes tenhle vývoj. Slavia zvládla vstup do utkání skvěle, zatímco my udělali několik špatných rozhodnutí, která vedla k šancím a odskočení soupeře. Když budu mluvit za celou kabinu, tak můžu říct, že dokud tam v neděli nebudou svítit tři nuly, budeme o postup bojovat. Prohrávat v polovině o čtyři branky jsme už zažili.“

1. semifinále, pátek 07. dubna 2023
(3:0, 3:1, 1:2)

Branky a nahrávky

HC Slavia Praha