Šelmy domácí prokletí nezlomily, Plzni podlehly v prodloužení

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec – Sága domácích klání pokračovala v pátém kole, kdy Tygři přivítali plzeňskou Škodovku. Ta šla po úvodních dvaceti minutách také do vedení, ovšem toto manko dokázali Liberečtí během druhé části smazat. Vítěze utkání nakonec muselo určit až prodloužení, ve kterém vystřelil bonusový bod Plzni obránce Rubins.

5. kolo, Dnes
1:2p
(0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Derner (Faško-Rudáš, Filippi) – 1. Söderlund (Lev, Lalancette), 62. Rubins. Rozhodčí: Pražák, Barek – Frodl, Svoboda. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4257. Střely na branku: 21:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Kváča (Král) – Budík, Melancon, Ivan, Galvas, Derner (A), Petrovický, Aubrecht, Krutil – Faško-Rudáš, Filippi (C), Thomas – Flynn, A. Musil, Lantoši – Ryšavý, Jansa, Kelly Klíma – Zachar, Vlach (A), Handl.

HC Škoda Plzeň

Hrenák (Malík) – Rubins (A), Zámorský, Malák, Merežko, Kvasnička, Dujsík, Piskáček – Söderlund, Lalancette, Lev (A) – Archambault, Mertl, Holešinský – Schleiss (C), Klepiš, Simon – Mužík, Urban, Matýs.

První branka na sebe nenechala dlouho čekat. Už ve třicáté první sekundě šli totiž hosté do vedení. Nahození Lalancetta se před Petrem Kváčou ještě odrazilo od shluku těl k Timu Söderlundovi a tomu už zbývalo jen uklidit kotouč do poloodkryté klece.

Skóre se podruhé měnilo až v prostřední periodě. Martin Faško-Rudáš při signalizované výhodě nabral rychlost skrz střední pásmo a na pravém kruhu jej navíc později nedokázal odstavit plzeňský obránce. Slovenský šikula následně poslal pas přes osu na najíždějícího Lukáše Dernera, jenž uklízel do prázdné branky.

Petr Kváča o domácí formě
Máme jeden bod za tři zápasy doma. Takhle se na našem ledě nebojuje, abych řekl pravdu. Musíme všichni zabrat, mnou počínaje.

Indiáni mohli v úvodu třetí dvacetiminutovky převzít otěže, když Lalancette našel na pravé straně Igora Merezhka. Na pokusu ukrajinského obránce si ale smlsnul připravený Petr Kváča.

Základní hrací doba nakonec vítěze utkání neurčila, a tak o něm rozhodlo až prodloužení. Bonusový bod hostům přisoudil Kristians Rubins, jenž individuálně zakončil přečíslení dva na jednoho.

T.J. Melancon v držení puku

„Jsme nervózní a tím pádem i přemotivovaní, nedisciplinovaní, pak ty výsledky vypadají, jak vypadají. Máme další šanci za dva dny a musíme se vyhrabat z výkonů, které nás sráží. Plzeň byla po většinu duelu lepší. My jsme po prvním šíleném střídaní upadli trochu do letargie, pak se ta hra trochu vyrovnala, ale Škodovka byla nebezpečnější. Jenom vynikající Petr Kváča držel naši naději na body. Spravedlnost se, bohužel pro nás, ukázala poté v prodloužení.“

Jiří Veber
„Jsme šťastní za dva body, protože určitá nervozita na naší straně byla. Začátek sezony pro nás nebyl ideální a potřebovali jsme se od něčeho odrazit. Proti Liberci to bylo z obou stran hodně urputné, padalo málo branek. Myslím si, že jsme měli o něco více šancí, ale o bonusovém bodu mohl rozhodnout kdokoliv.“