Z Pardubic vezou Tygři bod. Padli až v nájezdech

Date of publication Author Kryštof Havíř

Pardubice/Liberec – Ani druhá zastávka v rámci série venkovních utkáních nedopadla pro šelmy dobře, když v na branky chudém utkání v Pardubicích prohrály. Po gólu Marka Zachara sice chvíli vedly, ale na následné vyrovnání skóre odpovědět nedokázaly. Utkání nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, kde byl úspěšnější soupeř.

10. kolo, pátek 11. října 2024
2:1sn
(0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 39. Zachar (Ivan), 44. Hájek (Kaut, Poulíček). Rozhodčí: Hribik, Jaroš – Hynek, Zíka. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 9678. Střely na branku: 46:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1.

HC Dynamo Pardubice

Vomáčka (Will) – D. Musil, Hájek, Dvořák, Šustr, Vála, Houdek, Švec – Červenka (C), Paulovič, Herčík – Smejkal, Poulíček (A), Kaut – R. Kousal, T. Zohorna (A), Radil – Lichtag, Mandát, Vondráček

Kváča (Král) – Ivan, Aubrecht, Derner (A), Galvas, Krutil, Petrovický, Kolmann – Lantoši, Filippi (C), Faško-Rudáš – Flynn, Jansa, Thomas – Zachar, A. Musil, Kelly Klíma – Petrovský, Vlach (A), Ryšavý

První třetina byla na góly skoupá. Více šancí si vybudovaly Pardubice, ale jak Zohorna v přečíslení dvou na jednoho, tak Mandát při snaze o dorážky si na Petra Kváču nepřišli.

Liberecká šedesátka držela náš tým i nadále, když v prostřední dvacetiminutovce zlikvidovala nebezpečné šance Kauta nebo Smejkala. Na druhé straně se však nenudil ani Vomáčka, když musel čelit tyčce Tomáše Filippi nebo Vlachovým dorážkám. Nakonec to byl ale Marek Zachar, kdo prolomil čekání na branku. Ten ve středním pásmu ukradl kotouč a následný samostatný únik pak proměnil svou rukopisnou kličkou mezi betony.

Vedení šelmám ale dlouho nevydrželo, už v úvodních minutách závěrečného dějství totiž vyrovnal ránou od modré Libor Hájek. Chvilku nato mohl odpovědět Lantoši, při svém úniku ale na Vomáčku nevyzrál. Ani v dalších minutách branka napadla, a tak se šlo na prodloužení.

V něm však rovněž gól nepadl a na řadu tedy musela přijít poslední instance – samostatné nájezdy. V těch rozhodl Martin Kaut.

„Viděli jsme vyrovnané utkání s minimem branek, jelikož oba gólmani byli vynikající. Bohužel jsme byli nešikovní v nájezdech, což nás stálo bod navíc.“

Václav Baďouček
„Liberec dobře bruslil, byl aktivní a nedal nám moc prostoru. Přesto jsme si vytvořili šancí dost na to, abychom dali více než jeden gól. Schází nám momentálně taková lehkost v zakončení, i ve hře. Za ten bojovný výkon jsem rád, že si kluci vzali dva body.“