Šelmy venkovní šňůru zakončily prohrou v Mladé Boleslavi

Date of publication Author Kryštof Havíř

Mladá Boleslav/Liberec – Série sedmi výher v derby končí těsnou porážkou 3:4. Na vině byla především nepovedená první půlka utkání, ve které si soupeř vybudoval tříbrankový náskok. Následně však náš tým dokázal zápas zdramatizovat a až do poslední chvíle bojoval o vyrovnání. To ale bohužel nepřišlo.

12. kolo, pátek 18. října 2024
4:3
(2:1, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Čajka (Buchtele, F. Pavlík), 15. Rekonen (Pyrochta, Stránský), 26. Lintuniemi (Junttila), 31. Skalický (Gewiese) – 17. A. Musil (Melancon), 37. A. Musil (Flynn, Melancon), 39. Lantoši (Musil, Melancon). Rozhodčí: Ondráček, Květoň – Rampír, Šimánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4200. Střely na branku: 25:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, .

BK Mladá Boleslav

Furch (J. Růžička) – Pyrochta (A), A. Čech, Bernad, Lintuniemi, Jánošík (C), F. Pavlík, Gewiese – Skalický, Fořt (A), Stránský – Buchtele, Čajka, Lakatoš – Junttila, Suchý, Rekonen – Dvořáček, Závora, Doležal – Malát

Kváča (31. Král) – Ivan, Budík, Aubrecht, Melancon, Derner (A), Galvas, Krutil, Petrovický – Zachar, A. Musil, Kelly Klíma – Flynn, Bulíř (A), Lantoši – Ryšavý, Faško-Rudáš, Thomas – Petrovský, Vlach (C), Jansa.

Do derby lépe vkročili domácí, když se už v deváté minutě ujali vedení po dorážce Petra Čajky za ležícího Kváču. Nedlouho poté navíc vedení zdvojnásobil Aleksi Rekonen svou střelou z pravého kruhu. Čtyři minuty před první přestávkou ale šla Boleslav do třech, a Tygři tak dostali potřebný prostor. A ten využili, když Melanconovu střelu na brankovišti uklidil Adam Musil.

V první půli druhé dvacetiminutovky však přišla studená sprcha, když v tomto rozmezí Středočeši odskočili na rozdíl tří branek po trefách Alexe Lintuniemiho a Pavola Skalického. Právě přesná rána k tyči z pera slovenského forvarda donutila Kváču předat branku Danielu Královi.

Ani tehdy se ale šelmy nevzdaly a v závěru druhé třetiny se přiblížily na dostřel. Nejdříve Adam Musil v podobné situaci jako u jeho prvního gólu přidal svou druhou trefu zápasu, aby mohl pár minut nato po individuální akci vstřelit kontaktní gól exboleslavský Róbert Lantoši.

V závěrečném dějství už se ale střelcům ani jednoho týmu nezadařilo. Náš tým tak nakonec i napříč zlepšenému hernímu projevu ve druhé půli padl tím nejtěsnějším rozdílem.

Jiří Kudrna
„Docela se nám povedl začátek utkání, pak jsme ale dostali branku, to domácí nakoplo a přidali druhou. My jsme si následně pomohli přesilovkou a dostali se zpět do zápasu. Druhá třetina nám nevyšla a nechali jsme domácí odskočit. Byly to od nás věci, které bychom si směrem do defenzivy měli pohlídat. Ztráceli jsme tři branky, pak se nám ale pro změnu povedl závěr druhé třetiny. Ve třetí části jsme se snažili s výsledkem ještě něco udělat, domácí však výsledek zápasu ubojovali.“

Martin Slánský
„Z dlouhodobého hlediska víme, o čem derby zápasy jsou. A také víme, že se nám delší dobu na Liberec nedařilo. Tří bodů si ohromně vážíme i přesto, že jsme ve druhé třetině málem ztratili náskok 4:1. To je pro nás kaňka na výkonu. Jsme ale rádi, že se to povedlo dotáhnout do vítězného konce. Už se ale musíme soustředit na další utkání, které nás čeká v neděli.“