Bílí Tygři Liberec

Jakub
Rychlovský

kup si
dres teď
Česká republika

Jakub
Rychlovský

Pozice
útočník
Narozen
7. 8. 2001 (22 let)
Výška
178 cm
Váha
82 kg
Hůl
levá
Zápasy
60
Góly
31
Asistence
22
Body
53
+/-
11
Trestné minuty TM
26

Profil hráče

S hokejem začínal Jakub Rychlovský ve Vrchlabí, nicméně již během mladšího dorostu přestoupil do města pod Ještědem. Postupně se vypracoval mezi hlavní opory mužstva a vůdčí roli plnil následně i mezi juniory. Díky svým výkonům také dostával pravidelně pozvánky na reprezentační akce, včetně světových šampionátů kategorií U18 a U20.

Již během mládežnických let začal také nastupovat za farmu v Benátkách a premiéru v tygřím áčku si odbyl v sezóně 2019/20. Postupně si vydobyl v sestavě Liberce pevné místo a v ročníku 2020/21 se s týmem dokonce podíval do extraligového finále, v němž Severočeši prohráli s Třincem. V roce 2023 s klubem podepsal novou jednoroční smlouvu.

Související fotogalerie

Související články

Filippi s Rychlovským zpět v dresu národního týmu! Zahrají si proti Německu

Liberec – Květnové mistrovství světa pomalu klepe na dveře a realizační tým Radima Rulíka odtajnil výběr na v pořadí druhý přípravný kemp. Tentokrát se Češi potkají v Karlových Varech, kde sehrají dvojzápas s Německem. Hlavní trenér české reprezentace přitom nezapomněl ukázat na dvě liberecká jména!

Král s Rychlovským obdrželi nominaci na reprezentační kemp

Liberec – Přestože je play-off extraligy ještě v plném proudu, pomalu se začíná rozjíždět příprava národního týmu na domácí mistrovství světa. Na první setkání reprezentace dostali pozvánku i dva Tygři!

Pešán o sezóně: Mladí hráči udělali kus práce. Daň byla nevyrovnanost výkonů

Liberec – Všichni vyžádaní hráči už měli setkání s novináři po neúspěšném čtvrtém zápase čtvrtfinále odbyté. Jako úplně poslední přišel do mix zóny hlavní trenér Liberce Filip Pešán. Ten má za sebou první sezónu po svém návratu pod Ještěd. Jak se ohlíží za sérií se Spartou i za celým ročníkem? A jak vnímá posun mladých hráčů v čele s Jakubem Rychlovským?

Související videa

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu

SESTŘIH | Góly Bílých Tygrů ve čtvrtfinále proti Spartě

Daniel Král: Děkuji trenérům, že mi věřili. Nabral jsem díky tomu spoustu zkušeností