Bílí Tygři Liberec

Mislav
Rosandič

kup si
dres teď
Slovensko

Mislav
Rosandič

Pozice
obránce
Narozen
26. 1. 1995 (27 let)
Výška
181 cm
Váha
90 kg
Hůl
levá

Profil hráče

Mislav Rosandič se narodil v chorvatském Záhřebu, kde ho k hokeji přivedl otec. V osmé třídě poté přišlo stěhování na Slovensko, kde se šikovný obránce postupně dostal až do týmu Bánské Bystrice. Nakonec získal i slovenské občanství a podíval se na juniorský šampionát.

Za skvělé výkony byl talentovaný bek odměněn přestupem do Slovanu Bratislava, v jehož dresu nastupoval v prestižní KHL. Před ročníkem 2017/18 odešel slovenský reprezentant do Hradce Králové, kde si postupně vybudoval roli jednoho z pilířů defenzivy.

Působiště znovu změnil až na závěr sezóny 2019/20, když byl v rámci výměny poslán na hostování do Vítkovic. Následně se upsal Bílým Tygrům a stal se pevnou součástí jejich obrany. S Libercem nakonec získal stříbro a podíval se i na mistrovství světa.

Související fotogalerie

Související články

Mislav Rosandič vstřelil svůj první gól na mistrovství světa!

Helsinky/Liberec - Slovenská reprezentace zvládla klíčový souboj s Dánskem a může se radovat z postupu do čtvrtfinále. K vítězství významnou měrou pomohli i jediní dva zástupci Tygrů na mistrovství světa - obránci Michal Ivan a Mislav Rosandič!

Rosandič s Ivanem pojedou na mistrovství světa!

Liberec – Svou finální soupisku na světový šampionát odtajnila v pondělí slovenská reprezentace. Naše východní sousedy budou na turnaji ve Finsku reprezentovat i dva Tygři, konkrétně Michal Ivan a Mislav Rosandič!

Rosandič si připsal první gól v reprezentaci! Bodoval i Faško-Rudáš s Ivanem

Slováci v přípravném dvojutkání zaznamenali zisk čtyř bodů, ke kterým jim pomohli všichni tři členové tygří smečky. Adam Klapka s Petrem Kváčou poté zůstávají s českým národním týmem i na následující týden!

Související videa

Mislav Rosandič: Olympijský bronz jsme slavili dva a půl dne

LET’S PLAY | Kdo je rychlejší ve formuli?