Mislav

+/-
Trestné minuty TM

Profil hráče

Mislav Rosandič se narodil v chorvatském Záhřebu, kde ho k hokeji přivedl otec. V osmé třídě poté přišlo stěhování na Slovensko, kde se šikovný obránce postupně dostal až do týmu Bánské Bystrice. Nakonec získal i slovenské občanství a podíval se na juniorský šampionát.

Za skvělé výkony byl talentovaný bek odměněn přestupem do Slovanu Bratislava, v jehož dresu nastupoval v prestižní KHL. Před ročníkem 2017/18 odešel slovenský reprezentant do Hradce Králové, kde si postupně vybudoval roli jednoho z pilířů defenzivy.

Působiště znovu změnil až na závěr sezóny 2019/20, když byl v rámci výměny poslán na hostování do Vítkovic. Následně se upsal Bílým Tygrům a stal se pevnou součástí jejich obrany. S Libercem nakonec získal stříbro a podíval se i na mistrovství světa.