Bílí Tygři Liberec

Jan
Štibingr

kup si
dres teď
Česká republika

Jan
Štibingr

Pozice
obránce
Narozen
16. 2. 2000 (23 let)
Výška
178 cm
Váha
80 kg
Hůl
pravá
Zápasy
42
Góly
2
Asistence
2
Body
4
+/-
8
Trestné minuty TM
20

Profil hráče

Jan Štibingr s hokejem začínal na pražské Slavii, za niž nastupoval postupně napříč všemi kategoriemi až do sezony 2017/2018. Tehdy – stále v juniorských letech – poprvé nakoukl mezi dospělé a naskočil do 10 zápasů v první lize.

Tentýž rok stihl ještě jednu premiéru, tu reprezentační. Nechyběl totiž na soupisce české U18 v přípravném utkání proti plzeňským juniorům. To bylo ale vše a pořádnou mezinárodní prověrku okusil až v další sezoně (jejíž většinu odehrál v A-týmu Slavie), to již nastoupil do 15 střetů kategorie U19 na vícero mezinárodních turnajích.

Nato mladý Štibingr vyrazil vstříc štěstí do zámoří, kde vydržel jeden rok a zahrál si za dva celky tamní USHL. K tomu ještě stihl 6 startů za reprezentaci U20. Poté se však už ozvali Bílí Tygři a následoval návrat do tuzemských luhů a hájů. Od sezony 2020/2021 je tak Štibingr součástí smečky a své starty dělí mezi liberecké áčko a farmu v Benátkách nad Jizerou.

Související fotogalerie

Související články

Desítka x2: S jakým číslem na dresu nastupoval tento Tygr?

Liberec - S každým hokejistou je tradičně svázáno také číslo, které nosí na svém dresu. A právě na ty byla zaměřena další hrací karta naší vědomostní soutěže Desítka x2. Své mozkové závity v ní prověřili Adam Najman a Jan Štibingr.

Štibingr začne po zranění trénovat příští týden

Liberec - Jan Štibingr si na jednom z tréninků během reprezentační přestávky přivodil zranění v dolní části těla. To ho vyřadilo ze hry na několik utkání. Už v pondělí se ale dvaadvacetiletý obránce zapojí do postupného tréninku na ledě.

Řekl jsem si, že budu terminátor na ledě, směje se Štibingr po návratu

Litvínov/Liberec — Bílí Tygři zvládli i třetí utkání sezony, když porazili litvínovskou Vervu 3:2 po nájezdech. Na zisku dvou bodů se podílel i obránce Jan Štibingr, který se prosadil hned v prvním zápase po návratu z marodky.

Související videa

OHLASY | Bulíř: Tlak přišel pozdě. Musíme být produktivnější

DESÍTKA ×2 | Ve kterém roce hráli Tygři play-off?

DESÍTKA ×2 | S jakým číslem na dresu hrál tento Tygr?