Bílí Tygři Liberec

Jan
Štibingr

kup si
dres teď
Česká republika

Jan
Štibingr

Pozice
obránce
Narozen
16. 2. 2000 (22 let)
Výška
178 cm
Váha
80 kg
Hůl
pravá

Profil hráče

Jan Štibingr s hokejem začínal na pražské Slavii, za niž nastupoval postupně napříč všemi kategoriemi až do sezony 2017/2018. Tehdy – stále v juniorských letech – poprvé nakoukl mezi dospělé a naskočil do 10 zápasů v první lize.

Tentýž rok stihl ještě jednu premiéru, tu reprezentační. Nechyběl totiž na soupisce české U18 v přípravném utkání proti plzeňským juniorům. To bylo ale vše a pořádnou mezinárodní prověrku okusil až v další sezoně (jejíž většinu odehrál v A-týmu Slavie), to již nastoupil do 15 střetů kategorie U19 na vícero mezinárodních turnajích.

Nato mladý Štibingr vyrazil vstříc štěstí do zámoří, kde vydržel jeden rok a zahrál si za dva celky tamní USHL. K tomu ještě stihl 6 startů za reprezentaci U20. Poté se však už ozvali Bílí Tygři a následoval návrat do tuzemských luhů a hájů. Od sezony 2020/2021 je tak Štibingr součástí smečky a své starty dělí mezi liberecké áčko a farmu v Benátkách nad Jizerou.

Související fotogalerie

Související články

Tygři si pojistili služby šesti hráčů. V Liberci naopak končí Klepiš

Liberec – Mladíci Jakub Rychlovský, Adam Klapka, Jan Štibingr a Sebastian Čederle budou nadále součástí soupisky Liberce. Totéž platí i pro zahraniční beky T.J. Melancona a Michala Ivana. Naopak zkušený útočník Jakub Klepiš pod Ještědem končí.

Takovou výhru jsme potřebovali, hlásí po úspěchu se Zlínem Marek Zachar

Liberec – Bílí Tygři navázali na úspěchy posledních zápasů a porazili doma Zlín 4:1. Významný podíl na výhře měl i rychlonohý forvard Marek Zachar. Ten se v utkání asistencí podepsal na gólu Jana Štibingra, mnoho však nechybělo ani k dalšímu bodovému zápisu. „Jdeme zápas od zápasu a do každého z nich chceme jít s čistou hlavou,“ zůstává nohama na zemi Marek Zachar.

Skvěle! Tygři otočili vyhrocené střetnutí s Hradcem Králové

Liberec – Vyrovnaný a vypjatý duel přinesl gól až ve druhém dějství, kdy se prosadili hosté. Svěřenci Patrika Augusty skvělým výkonem ve třetí části ale otočili vývoj zápasu a připsali si velmi důležité tři body proti druhému celku tabulky. Svou první extraligovou trefu v utkání zaznamenal Jan Štibingr.

Související videa

REPORTÁŽ | Tygři otočili vyhrocené utkání s Hradcem