Bílí Tygři Liberec

Jan Štibingr po třech letech opouští Tygry. Míří k rivalovi

Date of publication Author Klub

Liberec - Po třech sezonách z klubu odchází obránce Jan Štibingr, který za Tygry naskočil do 99 utkání a zaznamenal 11 kanadských bodů. Jeho další kroky směřují do Mladé Boleslavi, kde by měl na ledě dostat více prostoru.

"Děkuji za krásné tři roky, za to, že jsem mohl být součástí tak skvělého týmu. Díky kluci, díky Tygři. Byla to jízda," rozloučil se mladý obránce s klubem na svém instagramovém profilu. Pouze jeden zápas mu nakonec chyběl ke stovce startů v libereckém dresu. Ve své kariéře teď bude pokračovat v Mladé Boleslavi, kde by měl dostat více času na ledě. Honzo, děkujeme za odvedené služby!

Profil Jana Štibingra
Třiadvacetiletý zadák s hokejem začínal na pražské Slavii, za niž nastupoval postupně napříč všemi kategoriemi až do sezony 2017/2018. Tehdy – stále v juniorských letech – poprvé nakoukl mezi dospělé a naskočil do 10 zápasů v první lize. Tentýž rok stihl ještě jednu premiéru, tu reprezentační. Nechyběl totiž na soupisce české U18 v přípravném utkání proti plzeňským juniorům. To bylo ale vše a pořádnou mezinárodní prověrku okusil až v další sezoně (jejíž většinu odehrál v A-týmu Slavie), to již nastoupil do 15 střetů kategorie U19 na vícero mezinárodních turnajích. Nato mladý Štibingr vyrazil vstříc štěstí do zámoří, kde vydržel jeden rok a zahrál si za dva celky tamní USHL. K tomu ještě stihl 6 startů za reprezentaci U20. Poté se však už ozvali Bílí Tygři a následoval návrat do tuzemských luhů a hájů. Od sezony 2020/2021 pak dělil své starty mezi liberecké áčko a farmu v Benátkách nad Jizerou. V A-týmu naskočil do 99 soutěžních utkání.


Pro sdílení musíte povolit cookies sociálních sítí. Detaily a nastavení

Sdílet

Nejnovější video

Středeční drill 💪🏻

Nejnovější články

Zažijte NHL! Už tuto sobotu v OC Nisa Liberec

Startuje prodej uvolněných sedadel! Vyber si svou permici

Tygři posilují útok. Přichází syn legendy NHL

Z našeho fanshopu

Triko jednobarevné logo dětské bílé

295 Kč
Koupit

triko poškrábané logo pánské černé

310 Kč
Koupit

Poukaz dárkový 500 Kč

500 Kč
Koupit

Triko jednobarevné logo pánské bílé

320 Kč
Koupit