Michael

+/-
Trestné minuty TM

Profil hráče

Kladenský odchovanec se může pyšnit třinácti odehranými sezónami v NHL, během kterých nastoupil k 858 zápasům v základní části a 47 v play-off. Draftem prošel v roce 2006, kdy si ho jako celkově desátého hráče vytáhla Florida. Za tu ale poté odehrál pouhé tři ročníky, načež postupně oblékl ještě dres Chicaga, Winnipegu, Calgary, Buffala a Montrealu.

Jméno Michael Frolík je také vyryto na slavném Stanley Cupu, který s Chicagem získal ve zkrácené sezóně 2012/13! Celkem si ostřílený forvard připsal v nejlepší lize světa 384 kanadských bodů a dalších 19 přidal ve vyřazovacích bojích. Nejpovedenější pro něj byl hned jeho první rok, kdy v barvách Floridy zaznamenal 21 gólů a 24 přihrávek.

Tím ale Frolíkův pestrý životopis zdaleka nekončí! Bohaté zkušenosti totiž získal také v reprezentaci, když se třikrát představil na světovém šampionátu U18 a dokonce čtyřikrát na mistrovství světa juniorů! Z těchto turnajů si také přivezl celkem tři bronzové medaile a další dvě poté přidal i se seniorským národním týmem. S tím se podíval na tři světová mistrovství, světový pohár v Kanadě a dvakrát na olympijské hry, včetně těch letošních v Pekingu.