Adam

Hůl
levá

Profil hráče

Adam Dlouhý hájí barvy Bílých Tygrů už od mládežnického věku. V sezoně 2012/13 plnil roli kapitána juniorského týmu, v tom samém roce pak debutoval také v dresu Benátek nad Jizerou. Během svého mládežnického působení navíc prošel řadou reprezentačních kategorií.

V sezóně 2013/14 se stal pevnou součástí farmy v Benátek, načež začal nakukovat i „A“ týmu Bílých Tygrů, kterým v play-off 2017 pomohl ke stříbrným medailím. Následné dva ročníky strávil na hostování v Chomutově, odkud se poté vrátil do liberecké organizace, kde střídavě nastupuje jak za Benátky, tak za šelmy v extralize.

Související fotogalerie

Související články

Nebyli jsme horší. V sobotu vyhrajeme, burcuje před rozhodující bitvou Jaromír Pérez

Praha - Čtvrtý zápas semifinálové série dorostu se změnil v pořádně dlouhý hokejový večírek. Za stavu 4:4 nerozhodlo desetiminutové prodloužení ani jedenáct sérií nájezdů. Ve dvanácté rundě si Sparta vydobyla rozhodující pátý duel. Jednou z ústředních postav na liberecké straně byl útočník Jaromír Pérez, který si připsal gól a asistenci.

Na tým jsem hrdý! Teď si můžu hodit kopýtka nahoru, říká kariéru končící Šmíd

Praha/Liberec – Páté čtvrtfinále přineslo dlouhý souboj, jehož délka se protáhla až na tři prodloužení. Ve 104. minutě utkání ukončil tygří pouť ve vyřazovací části Tomáš Pavelka. Druhé nejdelší klání v historii samostatné české extraligy má ale o něco více smutnou koncovku. Poslední zápas klubové kariéry totiž odehrál Ladislav Šmíd. Ve svém závěrečném představení strávil na ledě více jak 41 minut a stanovil tak nový rekord play-off.

Musíme hrát naši hru a nenechat se nikým rozhodit, říká Adam Dlouhý

Brno/Liberec - Liberečtí hokejisté podlehli Kometě 2:4 a nevyužili první postupový mečbol. Série s Brnem tedy bude prodloužena minimálně o jeden duel, ve kterém se svěřenci Patrika Augusty budou rvát o kýženou třetí výhru. "Před zápasem jsme si řekli, že na nás určitě budou chtít vlétnout. Bohužel pro nás se jim to povedlo," hodnotil utkání Adam Dlouhý, jenž oblékl tygří dres po víc jak tříměsíční pauze.