Bílí Tygři Liberec

Ladislav
Šmíd

kup si
dres teď
Česká republika

Ladislav
Šmíd

Pozice
obránce
Narozen
1. 2. 1986 (36 let)
Výška
187 cm
Váha
85 kg
Hůl
levá

Profil hráče

Rodák z Frýdlantu patří mezi nejslavnější odchovance libereckého hokeje. Už od sezóny 2003/04 pravidelně nastupoval za A-tým, k tomu stihl také účast na mistrovství světa hráčů do 18 a 20 let. Do NHL jej draftoval Anaheim, nicméně po roce na jeho farmě se přesunul do Edmontonu, kde strávil sedm let. Poté ho Oilers vyměnili do Calgary, kde se stal rovněž pilířem defenzivních řad.

Účastníka olympijských her v Soči ale následně poznamenalo nepříjemné zranění zad, kvůli kterému nastoupil v NHL během sezón 2014/15 a 2015/16 pouze k pouhým 53 zápasům. Ročník 2016/17 dokonce musel zcela vynechat. V květnu 2017 se rozhodl pro návrat do Liberce, kde restartoval svou kariéru a famózními výkony pomohl Tygrům ke stříbrné medaili v play-off 2019.

V sezóně 2020/21 si však obnovil zranění zad, kvůli kterému chyběl ve vyřazovacích bojích. Během léta poté prohlásil, že nadcházející ročník už bude jeho poslední v kariéře.

Související fotogalerie

Související články

T.J. Melancon: Takové fanoušky, jako jsou v Liberci, jsem ještě nikdy nezažil

Liberec - T.J. Melancon se po svém příchodu ze Slovenska rychle zařadil mezi základní stavební kameny obranných řad Bílých Tygrů. Během dubna si kanadský bek užívá volno ve své rodné zemi, jak zpětně hodnotí první sezonu v extralize a co říká na osobnost Ladislava Šmída?

Někdy je potřeba krok zpět, abychom mohli jít zase dopředu, říká Birner

Liberec - Michal Birner nastoupil pouze do prvního čtvrtfinálového zápasu se Spartou, poté ho z play-off vyřadila nemoc a konec svého týmu tak sledoval jen u televize. „Bylo to pro mě hodně frustrující, trvalo to dlouho a moc se to nezlepšovalo," líčí zkušený útočník. Jak hodnotí letošní sezónu a co říká na odchod Ladislava Šmída?

OFF Párty přilákala davy fanoušků! Došlo i na slavnostní ceremoniál

Liberec – Závěrečné setkání s hráči „A“ týmu letos proběhlo už několikrát vyzkoušeným způsobem, nicméně s malou novinkou. Součástí letošní OFF Párty bylo totiž i utkání liberecké juniorky a rozloučení s Ladislavem Šmídem.

Související videa

Ladislav Šmíd: Se Spartou se dobře známe, musíme se na ně připravit

LET’S PLAY | Světelný meč místo hokejky

Pozvánka na Týden hokeje