Ladislav

+/-
Trestné minuty TM

Profil hráče

Rodák z Frýdlantu patří mezi nejslavnější odchovance libereckého hokeje. Už od sezóny 2003/04 pravidelně nastupoval za A-tým, k tomu stihl také účast na mistrovství světa hráčů do 18 a 20 let. Do NHL jej draftoval Anaheim, nicméně po roce na jeho farmě se přesunul do Edmontonu, kde strávil sedm let. Poté ho Oilers vyměnili do Calgary, kde se stal rovněž pilířem defenzivních řad.

Účastníka olympijských her v Soči ale následně poznamenalo nepříjemné zranění zad, kvůli kterému nastoupil v NHL během sezón 2014/15 a 2015/16 pouze k pouhým 53 zápasům. Ročník 2016/17 dokonce musel zcela vynechat. V květnu 2017 se rozhodl pro návrat do Liberce, kde restartoval svou kariéru a famózními výkony pomohl Tygrům ke stříbrné medaili v play-off 2019.

V sezóně 2020/21 si však obnovil zranění zad, kvůli kterému chyběl ve vyřazovacích bojích. Během léta poté prohlásil, že nadcházející ročník už bude jeho poslední v kariéře.