To je škoda! Tygři ztratili zápas se Zlínem v závěru

Liberec - Bílí Tygři v rámci 44. kola přivítali Zlín, proti kterému se jim v poslední době na domácím ledě dařilo. To se ale nepotvrdilo, protože si Berani díky dvěma gólům v závěru odvážejí domů všechny tři body. Za domácí se prosadili Petr Jelínek a Radan Lenc.

44. kolo, pátek 15. února 2019
2:3
(1:0, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 9. P. Jelínek (L. Hudáček), 47. Lenc (Šmíd, Birner) – 29. Fořt (Freibergs, J. Ondráček), 55. Herman (Honejsek, Šlahař), 59. Kubiš (J. Ondráček) Vyloučení: 5:4 Využití: 1:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 6 989 Střely na branku: 23:25 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3. Rozhodčí: Pražák, Kika – Ondráček, Špůr

Will (Schwarz) – Stříteský, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Doherty, Ševc, Kolmann – Lenc, Lakatoš, Birner – Valský, L. Hudáček, M. Kvapil – Ordoš, P. Jelínek (C), L. Krenželok – M. Zachar, Redenbach, J. Vlach.

PSG Berani Zlín

Kašík (Štůrala) – Nosek (A), Freibergs, Řezníček, Žižka (C), Ferenc, Valenta, Gazda – J. Ondráček, Fořt, Kubiš (A) – Šlahař, Honejsek, Herman – E. Kulda, P. Sedláček, Fryšara – Václavek, Popelka, Werbik.

Do zápasu vstoupili lépe Zlínští, jako první ale udeřili Tygři. V osmé minutě v přesilovce zavezl Hudáček kotouč do útočného pásma, objel branku a nahrál volnému Petru Jelínkovi, který se z mezikruží nemýlil a otevřel skóre utkání - 1:0. Vzápětí si Liberečtí zahráli další přesilovou hru, Kašík však pokusy Šmída a Krenželoka lapil.

Poté měli velkou šanci na zvýšení náskoku Lenc s Birnerem, kteří se dostali do přečíslení 2 na 1, jenže Kašík střelu druhého jmenovaného vyrazil betonem. Následně se ve velké šanci ocitl Ordoš, jenž pálil z mezikruží, zlínský gólman ale opět předvedl skvělý zákrok. Tři minuty před koncem bylo málem vyrovnáno, po dělovce Freibergse ale zvonila tyčka. Po první siréně tak šli Tygři do kabin s jednogólovým náskokem.

Hned v úvodu prostřední dvacetiminutovky se do velké šance dostal Fořt, jenž se zčistajasna objevil sám před Willem, jenže branku těsně minul. Na druhé straně se pak po nahrávce Zachara ocitl v skvělé střelecké pozici Vlach, jeho dělovku ale Kašík ukryl do své lapačky. Následně mohl v přesilovce přidat svůj druhý gól v utkání Jelínek, z mezikruží však trefil pouze břevno.

Poté se k slovu přihlásili hosté. V 29. minutě se Zlínští dostali do přečíslení 3 na 2 a vyřešili ho skvěle. Ondráček nabil Freibergsovi, jehož střílenou přihrávku ještě tečoval za Willova záda Tomáš Fořt. Vzápětí mohlo být pro Severočechy ještě hůř, Honejsek se totiž hned dvakrát za sebou dostal do skvělé příležitosti, v obou případech však puk orazítkoval břevno Willovy branky! Zanedlouho se na druhé straně objevil před Kašíkem Lakatoš, těsně před zakončením ho ale Gajda připravil o kotouč. To bylo v druhé třetině všechno, do poslední periody se tak šlo za vyrovnaného stavu.

V úvodu třetí třetiny bylo na trestné lavici domácích rušno. Usedli tam totiž Krenželok a Lenc, Zlínští ale přesilovku 5 na 3 ve vedoucí gól neproměnili. Odplata za nevyužitou početní výhodu na sebe nenechala dlouho čekat. V 47. minutě nahazoval z levé strany Šmíd, Kašík vyrazil kotouč pouze na hůl Radana Lence, který zasunul kotouč do poloprázdné branky a Home Credit Arena vybuchla nadšením - 2:1.

Moravané se ale nevzdali a tlačili se za vyrovnáním. Ve velké šanci se po hezké přihrávce Sedláčka ocitl Kulda, jenže Will podržel svůj tým. Vzápětí výborně tečoval Noskovo nahození Fořt, liberecký gólman však opět předvedl skvělý zákrok. Pět minut před koncem základní hrací doby našel Honejsek volného Jakuba Hermana, na jehož střelu už Will nestačil a hosté zaslouženě vyrovnali - 2:2.

Necelé dvě minuty před koncem byl vyloučen Derner a Zlínští v ní umlčeli všechny přítomné liberecké fanoušky. V skrumáži před Willem se nejlépe zorientoval Pavel Kubiš a na střídačce hostů propukla obrovská radost - 3:2. Liberečtí ještě zkoušeli vyrovnat s šesti hráči na ledě, jenže to se jim nepovedlo a Berani si tak odvážejí z města pod Ještědem všechny tři body.

„My jsme dneska měli špatný den, chyběla nám pokora a nasazení. Hráli jsme zbytečně složitě proti výborně organizovanému soupeři, který byl po většinu zápasu lepší a zaslouženě vyhrál.“

Roman Svoboda
„V dnešním zápase se nám podařilo domácí překvapit, což je pro nás hodně důležité. Předvedli jsme bojovný výkon podpořený skvělým Kašíkem v bráně. Utkání jsme mohli rozhodnout v přesilovce 5 na 3, v ní jsme hráli trochu nesoustředěně a následně jsme inkasovali, což bylo nepříjemné. Klukům se ale i s patřičným šstěstím podařilo zápas otočit, za což jsme velmi rádi.“