Tygři těsně podlehli Augsburgu a do play-off nepostupují

Liberec - Nevyšlo to. Tygři s Augsburgem museli vyhrát za tři body, což se jim nakonec i přes herní převahu nepovedlo. Panteři se po většinu času bránili, nakonec ale díky gólu Frasera do prázdné branky vyhráli 3:2. Svěřenci trenéra Patrika Augusty tak do play-off nepostupují.

6. kolo, středa 16. října 2019
2:3
(2:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Hudáček (Birner, Bulíř), 20. Hudáček (Bulíř) – 3. McNeill, 35. Sezemsky (McNeill), 59. Fraser. Rozhodčí: Jefremov (KAZ), Kika – Hynek, Špůr (všichni CZE). Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 773. Střely na branku: 36:18. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Schwarz (Peters) – Hanousek, Šmíd (A), Havlín, Derner, Kolmann, Knot, Buchtela – Hudáček (TS), Bulíř, Birner (A) – Lenc, Filippi, Marosz – Krenželok, Jelínek (C), Ordoš – Zachar, Musil, Vlach – Rychlovský.

Augsburger Panther

Roy (Keller) – McNeill, Haase, Lamb (A), Tölzer (C), Sezemsky, Valentine, Rogl – Fraser (TS), Stieler, Mayenschein – Callhan, Ullmann (A), Trevelyan – Schmölz, LeBlanc, Hafenrichter – Payerl, Gill, Holzmann, Lambacher.

Do utkání vstoupili lépe hosté, které přišly podpořit stovky německých fanoušků. A ty se mohli radovat už po necelých třech minutách, když nahození Patricka McNeilla od modré čáry skončilo díky teči jednoho z domácích až za Markem Schwarzem - 0:1. Vedení ale Panteři neudrželi dlouho, už po třech minutách vybídl Michal Birner hezkou přihrávkou Libora Hudáčka, který přesnou střelou pod víko vyrovnal stav utkání – 1:1!

Následně se zpátky do vedení mohli dostat hosté, kteří si po vyloučení Jaroslava Vlacha zahráli čtyřminutovou přesilovku. Jenže ta se jim vůbec nepovedla a Tygři těsně před první sirénou trestali. Michal Bulíř se vřítil do útočného pásma, přenechal kotouč Liboru Hudáčkovi, jenž rychlou střelou překonal Daniela Roye - 2:1.

V prostřední dvacetiminutovce se s šancemi domácích roztrhl pytel. Nejprve mohl zkompletovat hattrick Hudáček, jenže sám před hostujícím gólmanem nebyl úspěšný. Vzápětí se do samostatného úniku dostal Tomáš Filippi, ani ten však na Roye nevyzrál. Vstřelit gól se nepovedlo ani Petru Jelínkovi, který se po přihrávce Petra Kolmanna ocitl sám před brankou.

Tygři i nadále tlačili, jenže skvělý Roy držel svůj tým ve hře. Nejblíže k gólu byl Jan Ordoš, jenž se v oslabení dostal do samostatného úniku, ale trefil pouze tyč. A to ho mohlo hodně mrzet. Simon Sezemsky totiž tvrdou ránou z pravého kruhu nedal nic nevidícímu Schwarzovi žádnou šanci - 2:2. Po druhé třetině tak bylo skóre vyrovnané.

V úvodu poslední dvacetiminutovky měl obrovskou šanci Michal Bulíř, který po hezké kombinaci mohl zakončovat do odkryté branky, jenže ze záklonu přestřelil! Následně mohl skórovat Michal Birner, ani on však Roye nepřekonal. Vzápětí se ve skrumáži před hostující brankou nejlépe zorientoval Rostislav Marosz, který ale také minul!

Liberečtí se dál hnali za postupovým gólem, jenže neúspěšně. Necelé dvě minuty před koncem byl Marek Schwarz odvolán na střídačku, ani v šesti však Tygři nevyrovnali. Naopak ještě inkasovali, když se přes celé hřiště trefil Matthew Fraser - 2:3. Bílí Tygři tak do play-off CHL nepostupují.

„Myslím si, že jsme odehráli dobré utkání, divákům se muselo líbit, bohužel jsme ale nebyli produktivní. Hlavně v druhé třetině jsme dominovali, tlačili jsme je v jejich pásmu a vytvářeli si šanci, které jsme však nedali, což rozhodlo celý zápas.“

Tray Tuomie
„Dneska to asi nebyl náš úplně nejlepší zápas, Liberec hrál velmi dobře a pořád nás tlačil. My jsme ale hodně bojovali a drželi jsme při sobě, což bylo hlavní. Také nám hodně pomohli naši skvělí fanoušci.“