Vojtěch Jiruš po druhém semifinále: Víme, že nás King v rozhodujících chvílích podrží

Liberec - Junioři si cestu za druhým semifinálovým bodem zkomplikovali v prostřední třetině, ve které třikrát inkasovali. Nakonec ovšem slavili vítězství 4:3, ke kterému gólem i úspěšným nájezdem pomohl útočník Vojtěch Jiruš. "Věděli jsme, že se musíme vrátit k naší hře, protože když ji nehrajeme, dopadá to přesně, jako ta druhá třetina," říká.

Dvě výhry, ale dva úplně jiné zápasy. Ceníte si sobotního vybojovaného vítězství ještě o něco víc?
Ceníme si toho stejně, výhra jako výhra. Tentokrát jsme si to upřímně zkomplikovali sami, hlavně druhou třetinou. Dělali jsme hodně chyb, soupeř nám jezdil přečíslení a využíval je.

Takže jste cítili, že je to hlavně o vás?
Určitě. Věděli jsme, že se musíme vrátit k naší hře, protože když ji nehrajeme, dopadá to přesně, jako ta druhá třetina, která z naší strany byla hodně špatná.

Ve třetí části jste pak trpělivě dobývali třineckou branku...
Zvedli jsme náš výkon a postupně jsme si začali vytvářet šance, až nám to tam spadlo.

V prodloužení jste měli herně navrch, tvoje střela dokonce skončila na tyči.
Věřil jsem a doufal, že se trefíme ještě v prodloužení. Bohužel to nevyšlo, ačkoliv šancí jsme měli hodně. King (Daniel Král) pak ovšem zachytal skvěle při nájezdech a aspoň jeden gól jsme dali.

Dan Král i ve čtvrtfinále proti Varům v nájezdech ani jednou neinkasoval. To je obrovská vzpruha, že?
Rozhodně. V play-off se na gólmana musíme spolehnout a víme, že nás King v rozhodujících chvílích podrží.

V nájezdech ses prosadil jako jediný, byl jsi dlouho dopředu rozhodnutý, co uděláš?
Nebyl. Ale viděl jsem, že přede mnou dva kluci jeli na vyrážečku a ani jeden neproměnil. Původně jsem to měl taky v plánu, ale protože nedali, řekl jsem si, že to zkusím na lapačku.

Za vašeho vedení 2:0 se série stěhuje do Třince. Co od toho čekáš?
Zápasy budou určitě náročné, možná ještě víc, než u nás v Liberci. Třinečtí budou doma, budou mít sílu. Musíme se co nejlépe připravit!