Petr Przybyla: Zápas s Plzní rozhodly naše individuální chyby

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec - Dobrý vstup juniorů do zápasu nakonec k bodům nevedl. Nedělní zápas s plzeňskou Škodovkou nabídl i dvě přesilovky 5 na 3. Plzeň poslední třetinu ovládla suverénně 4:1. K výhře nestačil ani dobrý výkon Petra Przybyly, který zaznamenal gól a asistenci.

První dvě třetiny dopadly dle našich představ, co se stalo v té třetí?
Do první třetiny jsme vstoupili dobře, ponaučili jsme se z posledních zápasů. Povedlo se nám vstřelit 2 rychlé góly, ale mohlo jich být klidně víc, kdybychom proměňovali naše šance. Ve druhé třetině se nám nepovedlo využít přesilovku 5 na 3, soupeři se naskytla stejná možnost a bohužel pro nás se jim podařilo tuto přesilovku využít. Ve třetí třetině rozhodovaly naše individuální chyby.

Myslíš si, že nevyužitá přesilovka 5 na 3 byla zlomový bod toho zápasu?
Neřekl bych, že zlomový bod, ale kdyby se nám povedlo dát gól, tak bychom byli více klidní díky dvougólovému vedení a šlo by se nám lépe do třetí třetiny.

V předchozím zápase se ti povedlo prolomit svůj střelecky půst, dnes jsi zaznamenal 1+1, hraje se ti teď lépe?
Určitě, padlo mi to tam, potřeboval jsem to. Už je to lepší a cítím, že i na ledě jsem sebevědomější. U útočníka, od kterého se čekají body, je to o to více znát.

Ve 23. minutě jsi zvyšoval na 2:0, jak ta akce vznikla?
Samuel Fiala jel z levé strany, dostal to pěkně na Vasyla Špilku, který byl v mezikruží. Ten to trefil dobře o beton, odrazilo se to na zadní tyč a já už pak měl lehkou práci.

Pod Ještěd jsi přestoupil v létě z Třince, tak jak se ti tu zatím líbí?
Je to tu dobré, zázemí je výborné. Trenéři jsou fajn, debatujeme o všem, o čem je potřeba. Liberec je i větší město oproti Třinci. Takže celkově tu to je fajn a jsem tu spokojený.