Byl to nejlepší vstup do zápasu, co jsme tuhle sezonu měli, říká Jan Ordoš

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Tygři vyhráli popáté v řadě, když stejně dlouhou sérii překazili pražské Spartě. Vyrovnané utkání rozesknul minutu a půl před koncem ranou z hranice brankoviště Jan Ordoš, pro něhož to byl už patnáctý gól v sezoně. „Pro nás je už teď každý zápas play-off, takže je dobré, že je zvládáme. Budeme v tom pokračovat i nadále,“ hlásí šestadvacetiletý forvard.

Jaké to je porazit Spartu v takhle vyrovnaném klání?
Je to skvělý pocit dotáhnout takový zápas do vítězného konce. Bylo tam hodně soubojů, nahazovaných puků a podobných faktorů, které z toho udělaly atraktivní podívanou. Diváky to podle mě muselo bavit více než naposledy s Třincem.

Měli jste ukázkový vstup do utkání, bylo to důsledkem velké motivace?
Ano. Víme, že ta top čtyřka je blízko a navíc je Sparta soupeř, který vždy motivuje k lepším výkonům. Řekli jsme si, co chceme hrát a to jsme po celou dobu plnili. Za mě to byl jeden z nejlepších vstupů do utkání, co jsme letos měli. Celých šedesát minut jsme odpracovali, dali jsme do toho všechno.

Byl to souboj dvou kvalitních týmů s formou. Byla to už předzvěst toho, jak by to mohlo vypadat v play-off?
Pro nás je už teď každý zápas play-off, takže je dobré, že je zvládáme. Musíme v tom pokračovat i nadále.

Rozhodl jsi minutu a půl před koncem přesným zásahem ze slotu, jak jsi to celé viděl ty?
Viděl jsem, že T.J. Melancon sbíral kotouč u modré, já jsem si najel do předbrankového prostoru a plácl jsem to tam. Měl jsem trochu štěstí, ale to k tomu patří.

Na utkání bylo vyprodáno, to se pak hnedka musí hrát lépe...
Byla to dneska úžasná atmosféra, hnalo nás to dopředu. Doufám, že už to teď bude pravidlem do konce sezony.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR