Tygři už nemají kam uhnout! V Hradci Králové budou odvracet konec sezóny

Liberec – Čtvrtfinále dospělo do pátého utkání, v němž bude Mountfield usilovat o postup do semifinále a Liberečtí o vrácení série pod Ještěd. Zápas o všechno odstartuje na východě Čech v neděli od 18:00 na O2 TV Sport.

Obrat

Tygři vstoupili do čtvrtfinále tou správnou nohou a v Hradci Králové ovládli první duel. Jenže Východočeši zvládli koncovku druhého střetnutí a následně pro sebe uzmuli i oba zápasy v Liberci, když nejdříve rozhodli v prodloužení a poté uhájili těsné vedení 2:1. K postupu mezi nejlepší čtyři týmy jim tak chybí jediná výhra, zatímco před Libercem stojí těžký úkol v podobě tří vítězství za sebou.

Michal Bulíř o třetím a čtvrtém utkání
Chyběla nám lepší koncovka. Za sto dvacet minuty hry jsme dali jen dva góly, z toho oba až ve třetí třetině. To je straně málo. Neprosazujeme se a to nás stálo zápasy.

Koho sledovat

Útočník Michal Bulíř se v posledním zápase poprvé gólově prosadil od svého návratu ze zranění. Bude střelecky úspěšný i v pátém utkání série?

Hradecký Matěj Chalupa se v pátečním duelu objevil v letošním play-off vůbec poprvé v sestavě a hned zaznamenal gól a nahrávku.

Jeden gól

Čtvrtfinálová série zatím nabízí napínavé duely s dramatickou koncovkou. První dva souboje totiž rozsekly góly až v posledních pěti minutách, třetí zápas skončil až v prodloužení a ten čtvrtý rovněž dopadl jednobrankovým rozdílem. V utkáních v Liberci se navíc činily obě obrany, neboť diváci v Home Credit Areně viděli dohromady pouze šest branek.

Lukáš Derner o vývoji série
Karta je na naší straně, musíme se s tím porvat. Udělat poslední krok je extrémně náročné, čehož budeme chtít využít a udělat z toho ještě dlouhou sérii.

Zvládnou svěřenci Patrika Augusty nelehký úkol a odvrátí na ledě soupeře konec sezóny? Páté střetnutí začne v nedělních 18:00 před kamerami O2 TV Sport!