Jsem moc rád, že můj první gól padnul před domácími diváky, říká Jakub Dvořák

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Jen čtyřiačtyřicet sekund stačilo osmnáctiletému bekovi Jakubu Dvořákovi k tomu, aby změnil skóre duelu s Kladnem. Shodou okolností se navíc jednalo o jeho premiérový zápis do extraligové listiny střelců! Úvod sezóny zmeškal vlivem účasti na kempu Los Angeles, kam byl v létě draftován, a tak se na domácí půdě představil tento ročník poprvé. „Je skvělé být zpátky, už mi to chybělo. Byl jsem hlavně moc rád, že ten gól padnul tady před domácími diváky,“ říká.

Brzy jste si vytvořili náskok, Kladno pak ale zabralo a klání zdramatizovalo. Čím to podle tebe bylo?
Myslím si, že se to zlomilo zhruba v půlce druhé třetiny po naší přesilovce pět na tři, která nebyla úplně povedená. Pak tam přišly zbytečné ztráty kotoučů u modrých čar a Kladno se začalo postupně dostávat do zápasu. Bylo to podle mě kvůli takovým malým věcem.

Bylo podle tebe cenné, že jste utkání udrželi na své straně a ukázali tak charakter týmu?
Určitě ano, ukázala se tam ohromná bojovnost. Projevilo se, že se dokážeme semknout jako jeden tým a umíme táhnout za jeden provaz. Díky tomu jsme podle mě vítězství o gól urvali.

Jak důležitá výhra to po nevydařeném venkovním tripu pro mužstvo je?
Nesmírně cenná. Už jsme se z toho potřebovali nějakým způsobem dostat. Sice to proti Kladnu bylo o fous, ale nálada teď podle mě bude lepší. Samozřejmě tam ale je pořád několik věcí, na kterých musíme pracovat.

Tomás Galvas o utkání
Měli jsme dobrý vstup do zápasu, ale ve druhé třetině nás zbrzdily početní výhody, ve kterých se musíme zlepšit. Kladno pak dalo dva rychlé góly a rázem to bylo jen o jednu branku. Naštěstí jsme se ve třetí dvacetiminutovce vrátili do pohody a pohlídali si výsledek.

V sezóně ses poprvé představil na domácí půdě a hned vstřelil svou první extraligovou branku. Jaké se v tobě mísily pocity?
Je skvělé být zpátky, už mi to chybělo. Byl jsem hlavně moc rád, že ten gól padnul tady před domácími diváky.

Svou premiérovou trefu jsi vsítil z ostrého úhlu. Prostě jsi zkusil vypálit?
Byl to takový úhel, že už tam moc místa nezbývalo. Takže to bylo buď, anebo.

Společně s tebou se prosadil i další mladý bek v sestavě Tygrů Tomáš Galvas…
Myslím si, že zápasy, kdy musí beci týmu přispět produktivitou, jsou a budou. Zvládli jsme to podle mě dobře.

V létě jsi úspěšně prošel draftem do NHL. Hraje se ti teď s větší lehkostí, když na sobě necítíš takový tlak?
Určitě ano. V minulé sezóně toho bylo fakt hodně. Hlava nemohla být soustředěná jen na výkon na ledě, ale i na spoustu věcí mimo něj. Jsem rád, že už tohle skončilo a nějakým způsobem to ze mě spadlo. Teď se můžu soustředit jen na to, co dělám na ledě.

Jakub Dvořák po své premiérové extraligové trefě

PŘIPOJ SE DO HRY | Až na doraz!