V Kladně je to vždy těžké, my ale pořád věřili, říká Jakub Rychlovský

Date of publication Author Jan Kordík

Kladno/Liberec - Svěřenci Filipa Pešána ztráceli proti Rytířům hned dvakrát, ani jednou ale nesložili zbraně. O úspěšném kladenském výjezdu poté rozhodla třetí dvacetiminutovka, kterou Tygři opanovali čtyřmi góly. Svůj premiérový hattrick v extralize v ní také dovršil Jakub Rychlovský.

V souboji s Kladnem jste museli dvakrát dotahovat. Bylo střetnutí hodně vyčerpávající?
První půlka zápasu od nás nebyla dobrá. Tady v Kladně je to vždy mimořádně těžké, my jsme ale celé utkání věřili. Štěstí se pak naklonilo na naši stranu a dali jsme góly. Jsme za vítězství rádi. Myslím si, že teď bude reprezentační pauza určitě příjemnější.

V závěrečné periodě jste skórovali hned čtyřikrát...
Před třetí třetinou jsme si řekli, že po nich půjdeme a budeme aktivní. Z toho vyústily naše branky.

Kam si vystavíš puk za premiérový hattrick v extralize?
Doma v pokoji u rodičů ve Vrchlabí mám takovou vitrínu, kam si odmala dávám různé medaile. Takže asi tam.

Která trefa byla podle tebe pro souboj s Rytíři klíčová?
Myslím si, že důležitý byl gól na 2:3, který padl rovnou po buly. Dostal nás zpět do zápasu.

Jiří Kudrna o závěrečné periodě
Vstřelili jsme ve třetí třetině rychlé branky a tím jsme se dostali na koně. Obraz hry se trochu změnil, ale jsme samozřejmě šťastní, že jsme utkání dotáhli a vyhráli. Kluci zaslouží za třetí třetinu obrovskou pochvalu.

Čím si vysvětluješ, že Středočeši neudrželi své vedení?
Podle mě je to všechno o hlavě. My jsme věřili od začátku až do konce, že to zvládneme. Dělali jsme ty malé věci, které jsou podstatné. Přišlo mi, že ze začátku nám trochu nešly nohy, ale na druhou půlku zápasu jsme je rozjezdili. Byli jsme tým, kterým být chceme a hráli jsme hokej, kterým se prezentovat chceme.

V klání s Litvínovem sis připsal tři kanadské body, proti Kladnu rovnou čtyři. To určitě potěší, viď?
Strašně si to teď užívám. Hokej je můj život, baví mě chodit každý den na zimák a dávám do toho sto procent. Doufám, že tohle je odměna za to, co tomu dávám. Jsem za to vděčný, ale hlavně jsem rád za týmová vítězství. Je důležité takovéhle zápasy získávat, i když nejsme lepší. Ukázali jsme silného týmového ducha.

Další duel sehrajete až 17. listopadu. Znáte už svůj program na reprezentační pauzu?
Pondělí a úterý bychom měli mít volné, takže si trochu odpočineme. Potom dobře potrénujeme a proti Karlovým Varům na to doma zase vlétneme. Budeme se snažit to dovést do vítězného konce.