Ian McCoshen odchází do čínského Kunlunu

Date of publication Author Klub

Liberec – Americký obránce Ian McCoshen nakonec další sezonu v tygřím dresu nepřidá. Místo toho bude působit v čínském klubu Kunlun Red Star.

Zadák se zkušenostmi z NHL přišel pod Ještěd minulé léto z finské ligy a nakonec ani třetí rok mimo USA neodehraje ve stejné soutěži. Za Liberec nastoupil k padesáti duelům v základní části a v play-off přidal dalších osm. V součtu za obě fáze extraligy nasbíral 13 kanadských bodů za dva góly a jedenáct přihrávek.

Osmadvacetiletý obránce se v dubnu domluvil s Libercem na novém jednoročním kontraktu. McCoshen se však nakonec rozhodl využít klauzuli ve smlouvě pro odchod do zahraničí a upsal se čínskému Kunlunu, kde bude působit v následující sezoně.

Vyjádření hlavního trenéra Filipa Pešána
Ian měl u nás podepsanou smlouvu na příští sezonu s výstupní klauzulí do konce května. Tu se rozhodl využít, chce si jít vydělat peníze do KHL. My mu v tom nechceme a nebudeme bránit a zároveň mu přejeme, ať se mu v novém angažmá daří.

Bílí Tygři tímto děkují Ianovi za jeho odvedenou práci v libereckém dresu.