Bílí Tygři Liberec

Liberec zahájí Extraligu dorostu pražským dvojbojem

Date of publication Author Ondřej Belák, Martin Voltr

Liberec - Stejně jako juniorská extraliga, také nejvyšší soutěž dorostu pokračuje v zajetých kolejích z minulého ročníku. Hokejový svaz už vydal i její rozlosování, které Bílým Tygrům hned na úvod přihrálo oba pražské soupeře.

Soutěž se stabilizovala na dvaceti účastnících, po uplynulém ročníku v ní došlo k podobné změně jako v juniorce. Tedy: Sestoupil tým z východní poloviny republiky, zatímco postoupil tým ze západu. Také extraligu U17 opustila Olomouc, zatímco senzační postup (druhý v řadě) vybojovali Pilsen Wolves.

Složení základních skupin

A: HC Sparta Praha, Bílí Tygři Liberec, HC Litvínov, HC Pilsen Wolves, HC Škoda Plzeň, Rytíři Kladno, HC Slavia Praha, BK Mladá Boleslav, HC Energie Karlovy Vary, HC Motor České Budějovice

B: HC RT TORAX Poruba, Berani Zlín, HC Kometa Brno, HC Dukla Jihlava, HC VÍTKOVICE RIDERA, HC Tábor, Mountfield HK, HC Dynamo Pardubice, HC Oceláři Třinec, HC ZUBR Přerov.

Základním skupinám zůstává formát tří duelů každého s každým, jenž přináší 27 hracích kol. Výhodu jednoho domácího utkání navíc mají celky, které v uplynulém ročníku obsadily vyšší umístění.

Základní část vypukne v pátek 6. září a vyvrcholí v sobotu 14. prosince, ještě před Vánoci pak odstartují nadstavby. Do té vyšší zamíří celky z prvních pěti příček každé základní skupiny, zatímco zbylých deset půjde do nižší nadstavby. Obě skupiny nabídnou dvojici střetnutí každého s každým, tedy dalších osmnáct kol. Výsledky z první části se klasicky nepřenášejí.

Všechna mužstva z vrchní nadstavby se už budou moci chystat na play off, ve kterém je doplní první dvě zespoda. Čtyři nejlepší postoupí přímo do čtvrtfinále, zatímco zbylých osm zamíří do předkola hraného na dva vítězné zápasy.

Čtvrtfinále a semifinále se budou hrát na tři vítězné, finále na čtyři. Poslední celek nižší nadstavby přímo sestoupí do Ligy dorostu.

Svěřenci hlavního kouče Vojtěcha Fialy zahájí svoji pouť soutěží na horkém ledě Sparty. Hned následující den absolvují premiéru před domácími diváky, v níž hned vyzvou druhého pražského soupeře Slavii.

Pro sdílení musíte povolit cookies sociálních sítí. Detaily a nastavení

Sdílet

Nejnovější články

Týdenní odměna? Z Ještědu doplnit energii

Tygři se vrací na led! V pondělí odstartují finální fázi přípravy

Permice jsou stále v prodeji. Už máš svoje místo?

Z našeho fanshopu

Klíčenka s kovovým plíškem

55 Kč
Koupit

Kartičky ELH 2023/24 2.série

65 Kč
Koupit

Peněženka šedá s logem

220 Kč
Koupit

Vlajka na auto velká bílá

160 Kč
Koupit