Bílí Tygři Liberec

Esportová pecka! Tygři vyřadili obhájce titulu a čeká je semifinále

Date of publication Author Esport

V pondělí se náš esportový tým představil ve čtvrtfinále play-off, v němž byl v roli papírových outsiderů. Proti Tygrům stálo pardubické Dynamo, obhájce titulu a hlavní favorit současného ročníku.


Pardubická sestava, Dzouvi a DannyZedlo, je přitom tygřím fanouškům dobře známa. V prvních dvou sezonách Esportové hokejové ligy totiž oblékali náš dres. Česká NHL jednička Dzouvi následně volil přestup do Pardubic, svého rodného města, a před touto sezonou se k němu připojil i liberecký DannyZedlo.

Pro Jelena a Asgardiiika tak šlo o dvojnásobnou motivaci se proti svým předchůdcům vytáhnout. Jako první šel do boje Jelen proti DannyZedlovi. Pardubický hráč se dostal do vedení, které v polovině druhé třetině vystoupalo už na 5:0. Jelen sice ještě snížil, na konečné prohře 1:5 už to však pranic nezměnilo. Dynamo tedy v prvním zápase potvrdilo roli favorita a směřovalo za postupem.

Jako druhý se představil jeden z nejlepších českých NHL gamerů Dzouvi, proti němuž nastoupil Asgardiiik. Ten v úvodu čelil tlaku a jednu branku inkasoval, ve druhém dějství mu Dzouvi odskočil do vedení 2:0 a s Tygry to vůbec nevypadalo dobře. Ještě před koncem druhé třetiny však bylo srovnáno a v čase 59:19 vstřelil Asgardiiik rozhodující gól.

Euforie ze srovnání stavu však nemohla mít dlouhého trvání. Šlo se totiž do rozhodující čtyřhry. Na první gól se čekalo do poloviny 2. třetiny, kdy se prosadili Tygři. Vzápětí však bylo srovnáno. Ještě ve druhé třetině náš tým dvakrát opět odskočil, Pardubice ale vždy srovnaly. Vyrovnaná bitva tedy šla do třetí třetiny za stavu 3:3. Šachová přetahovaná pokračovala do 16. minuty, v níž Tygři skórovali a Dynamo už nedokázalo reagovat.

Jelen s Asgardiiikem si tedy zajistili výhrou 4:3 a celkově 2:1 v sérii zajistit postup do semifinále, zatímco favorizované Dynamo v sezoně končí. Ve čtvrtek čeká naše hráče Kladno, s nímž už jednou dokázali uspět v základní části. Sledovat jejich snažení budete moci 20. února živě od 16 hodin! Podaří se jim proklouznout do finále?

Pro sdílení musíte povolit cookies sociálních sítí. Detaily a nastavení

Sdílet

Nejnovější články

Extraliga přichází s novinkou. Týmy si budou moct vzít výzvu i na ofsajd

Odchovanec zůstává! Pérez s klubem podepsal smlouvu na tři roky

Juniorka v Lomnici sahala po vítězství, v prodloužení jej ale uzmulo Brno

Z našeho fanshopu

Puk TYGR

87 Kč
Koupit

Kšiltovka TYGR snap

365 Kč
Koupit

Lahev sportovní TYGR 0,5l

91 Kč
Koupit

Polštářek TYGR černý

294 Kč
Koupit