Bílí Tygři Liberec

Branko Radivojevič: Výhru jsme si podle mě zasloužili

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec - Zápas s brněnskou Kometou byl dlouho vyrovnaný, až ve třetí třetině strhli Jan Stránský a Branko Radivojevič body na stranu Tygrů. Radivojevič navíc svým gólem navázal na nedělní duel v Karlových Varech, kde šesti asistencemi překonal dosavadní rekord extraligy. "To už je ale pryč, nechci nic přeceňovat," říká skromný zkušený forvard.

Jak bys utkání popsal?
Byl to těžký zápas. Od začátku bránili a když už jsme si vytvořili šance, tak brankář vše viděl a chytal. Nebyli jsme příliš důrazní. Naštěstí jsme pak konečně dali dva góly. Ale myslím si, že jsme si vítězství zasloužili. Oni si vytvořili pouze asi dvě větší šance.

Bylo těžké stále ostřelovat Marka Čiliaka, který Kometu dlouho držel ve hře?
Celou dobu jsem věřil, že to prolomíme. Náš tým je silný, navíc máme třetí třetinu obvykle silnou. Jejich gólman už také musel být unavený, my jsme ho zaměstnávali dál a nakonec dvě střely propadly až do branky.

Gólem jsi navázal na své neuvěřitelné sedmibodové vystoupení v Karlových Varech. Připomínali ti ho spoluhráči před zápasem?
Ne, to všechno skončilo v pondělí. Musíme na to zapomenout, žít se z toho nedá. Jsem rád, že se mi něco podobného povedlo, ale nechci to nijak přeceňovat. Důležité je, že jsme opět zvítězili.

Branko Radivojevič v tandemu s Martinem Bakošem

Stále máte šanci překonat jiný rekord extraligy, tentokrát týmový v počtu získaných bodů. Myslíte na to?
Já jsem nad tím ještě vůbec nepřemýšlel. Bude to ještě vše velmi těžké. Soupeři se na nás důkladně připravují a není snadné se proti nim prosadit. Navíc je tu spousta mužstev na hranici play-off, a to už je v podstatě hokej na úrovni play-off. Nad rekordem nechci nijak uvažovat, podstatné je se soustředit na každý jednotlivý zápas.

Jánko Lašák znovu udržel nulu, to jistě v podobně vyrovnaných zápasech velmi pomůže?
Má už doma tři nuly za sebou, říkal jsem mu, že to snad není možné. Většina týmů sem nejezdí útočit, hrajeme nátlakový hokej a moc šancí si soupeři nevytvářejí. Ale když už se někam dostanou, je tam Jánko, který nás podrží. Je skvělé vědět, že se na něj můžeme spolehnout. Několikrát jsme mu pomohli, také jsme udělali pár chyb, ale pak nás zase podržel on. A právě tak to má být, to je pro každý tým důležité.

Pro sdílení musíte povolit cookies sociálních sítí. Detaily a nastavení

Sdílet

Nejnovější video

REPORTÁŽ | Návrat Šmída pomohl k výhře nad Spartou

Nejnovější články

Tygři vyloupili Brno! Dvakrát se trefil Zachar

Chcete mít doma malého Tygra? Dorazte v sobotu 29. ledna do Home Credit Areny!

Paráda! Tygři sestřelili v ENYAQ Hockey League Zlín 5:0 na zápasy

Z našeho fanshopu

Kulich vánoční růžový

295 Kč
Koupit

Kalendář stolní 2022

139 Kč
Koupit

Gamepad PS5

3275 Kč
Koupit

Šála vánoční růžová

320 Kč
Koupit