Jan Jeník: Jsem hrozně rád, že na Memoriálu můžu být. Všichni jsme tahali za jeden provaz!

Date of publication Author Jonáš Majtyka, Kryštof Rossmann

Břeclav - Český národní výběr v úvodním utkání proti Švýcarsku nezaváhal. Zvítězil vysoko 6:2 a liberecký Jan Jeník si připsal hned dvě trefy. „Byl to týmový výkon. Všichni jsme tahali za jeden provaz," prozradil šikovný forvard na úvod.

Jak bys zhodnotil první zápas Memoriálu?
Hráli jsme výborně. Byl to týmový výkon, všichni jsme tahali za jeden provaz a přejeli jsme je. Moc se mi náš výkon líbil.

Našel bys nějaký rozhodující prvek?
Myslím, že to byl hned úvod utkání. To, jak jsme na ně vlétli, zatlačili jsme je. Sice jsme inkasovali branku, ale dokázali jsme odpovědět a následně se nám povedlo i skóre otočit.

Vstřelil jsi dvě branky, obě padly díky dobrému důrazu v brankovišti. Jak jsi viděl první z nich?
U první dostal Libor Zábranský přihrávku na modrou čáru, výborně vystřelil a já to trochu se štěstím tečoval. Nakonec to tam padlo.

Jan Jeník

Jak vůbec svou účast na Memoriálu Ivana Hlinky vnímáš?
V první řadě je to skvělá zkušenost. Jsem hrozně rád za to, že tu můžu být. Sešla se super parta a doufám, že dojdeme co nejdál.

V dalším utkání vás čeká Švédsko. Co bude důležité?
Určitě budeme muset hrát náš systém, naší hru. Musíme zopakovat výkon z utkání proti Švýcarsku, bojovat a dělat co nejméně chyb. Zkusíme vyhrát, dáme do toho vše a uvidíme.

V Břeclavi tradičně panuje skvělá atmosféra a jinak tomu nebylo ani při vašem úvodním utkání.
Je tu parádní atmosféra. Fanoušci pořádně fandí, jsme za ně hrozně rádi.

Jan Jeník

Slavná trojice aneb selská jízda