World Junior A Challenge 2018 je minulostí, Cikhart pálil ostrými

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Saint John, Quispamsis/Liberec - Výhra až v posledním utkání. Český národní tým si na World Hockey Challenge připsal jediné vítězství, když porazil v souboji o sedmé místo Spojené státy americké. Bronz z minulého roku tak neobhájil. Tygr Jan Cikhart se během turnaje dvakrát prosadil.

Rozhovor s Janem Cikhartem o World Hockey Challenge 2018

Play-off

Čtvrtfinále: Rusko - Česko 5:0
Čtvrtfinále: Kanada black - Švédsko 2:4
Čtvrtfinále: Kanada red - USA 2:1 po prodl.
Čtvrtfinále: Kanada white - Finsko 3:4 po sam. náj.

Semifinále: Rusko - Švédsko 6:4
Semifinále: Kanada red - Finsko 2:5

o 5. místo: Kanada white - Kanada black 3:5
o 7. místo: USA - Česko 1:2

o 3. místo: Švédsko - Kanada red (10. 11. 19:30 SEČ)
Finále: Finsko - Rusko (11. 11. 0:30 SEČ)

Zápasy národního týmu

Česko - USA 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 39. Malát (Chlubna, Novák) – 18. Peterson (Gallatin, Latsch), 24. Tuch (Bordeleau), 30. Slaggert (Biondi), 33. Tuch (Bordeleau), 54. Beniers (Berard).
Sestava Česka: Malík – Hampl, Krutil, Svach, Bláha, Talafa, Vacík, Baláž – Konečný, Chlubna, Novák, Ivan, Cikhart, Rouha, Macháček, Myšák, Janda, Malát, Mácha, Gut, Malý.
Sestava USA: Commesso – Faber, Gallatin, Kleven, Kelley, Powell, Sanderson, Laatsch, Truscott – Džanijev, Tuch, Slaggert, Peterson, Beniers, Bordeleau, Strand, Latsch, Berard, Yoder, Biondi, Smilanic.

Kanada black - Česko 3:2 po prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 27. Roy (Lawrence), 43. Foudy (Drysdale), 65. O´Rourke (Foudy) – 35. Cikhart (Chlubna, Rouha), 50. Malý (Macháček).
Sestava Kanada black: Bjorklund – Sebrango, Drysdale, Hunt, O’Rourke, Terry, De La Gorgendiere, Helliwell – Cuylle, Byfield, Lawrence – Wiesblatt, Crnkovic, Foudy – Hardie, Finley, Beaudoin – Smith, Roy, Tullio – Valade.
Sestava Česka: Bednář (Malík) – Vacík, Baláž, Bláha, Svach, Krutil, Hampl, Talafa – Myšák, Konečný, Malát – Novák, Rouha, Chlubna – Mácha, Gut, Cikhart – Macháček, Ivan, Malý – Janda.

Kanada white - Česko 5:1 (1:0, 4:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Robinson (Bourgault, Veillette), 21. DesRoches (Bourque), 23. McClennon (Perfetti), 26. Poirier (Renwick, Ambrosio), 32. McClennon (Prokop) – 59. Cikhart (Novák).
Sestava Kanada white: Lennox – Moore, Seeley, Prokop, Poirier, DesRoches, Renwick, Power – Ambrosio, Bourque, Perfetti, Tolnai, Neighbours, Piercey, Bourgault, Robinson, McClennon, Butler, Veillette, Rochette, Evangelista.
Sestava Česka: Bednář (26. Malík) – Baláž, Vacík, Talafa, Bláha, Svach, Krutil, Hampl – Malý, Gut, Mácha, Malát, Janda, Myšák, Macháček, Rouha, Cikhart, Ivan, Novák, Chlubna, Konečný.

ČF: Rusko - Česko 5:0 (1:0, 0:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 18. Pašin, 49. Čajka (Chusnutdinov, Rychkov), 49. Kochanin (Ponomarjov), 51. Grušnikov (Kiršanov, Kochanin), 52. Ponomarjov (Pašin, Kochanin).
Sestava Ruska: Aškarov – Čajka, Kuzněcov, Kuzmin, Muchamadullin, Kiršanov, Grušnikov, Vašchilin – Didkovskij, Žugan, Tjutněv – Pašin, Chusnutdinov, Rychkov – Guščin, Ponomarjov, Kochanin – Burjanov, Proškurnin, Christanov – Bakanov.
Sestava Česka: Bednář – Vacík, Baláž, Bláha, Švach, Krutil, Hampl, Talafa – Myšák, Konečný, Macháček – Novák, Rouha, Chlubna – Mácha, Gut, Cikhart – Janda, Ivan, Malý – Mácha.

O 7. místo: USA - Česko 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 59. Sanderson – 44. Gut (Myšák, Baláž), 56. Myšák.
Sestava USA: Comesso – Truscott, Laatsch, Sanderson, Powell, Kelley, Kleven, Galatin, Faber – Smilanic, Biondi, Yoder, Berart, Latsch, Strand, Bordeleau, Beniers, Peterson, Slaggert, Tuch, Dzhaniyev.
Sestava Česka: Malík – Baláž, Vacík, Talafa, Bláha, Svach, Krutil, Hampl – Konečný, Chlubna, Novák, Ivan, Roucha, Cikhart, Macháček, Myšák, Janda, Malát, Mácha, Gut, Malý.

Češi nevstoupili do turnaje nejlépe. Hned v prvním utkání obdrželi od amerických mladíků pět branek a ve skupině, kde měli mimo jiné ještě dva kanadské týmy, byli průběžně poslední.

Toto pořadí se až do posledního zápasu skupiny nezměnilo. Češi obrali o bod pouze Kanadu black, s níž prohráli až po prodloužení. Ve čtvrtfinále tak reprezentaci čekal už tradiční soupeř pro toto kolo - Rusko. S ním družina trenéra Karla Berana odehrála asi nejsmolnější zápas na šampionátu.

Soupeř dlouho vedl o jednu branku a šance byli vyrovnané. V poslední části se však Češi zhroutili po druhé inkasované brance a nakonec prohráli vysoko 0:5. Chuť si tak alespoň spravili v souboji o sedmé místo s USA.

Odveta se zámořským soupeřem už v žádném případě nebyla tak jednoznačná jako první vzájemný souboj a Češi dokázali brankami Michala Guta a Jana Myšáka Američany porazit. V konečném součtu tak Češi vyhráli jeden zápas, tři prohráli a v jednom soupeři podlehli po prodloužení. Turnaje se zúčastnili i dva Tygři: obránce Jan Hampl a útočník Jan Cikhart. Druhý zmiňovaný se v pěti zápasech dvakrát prosadil a byl nejlepším střelcem národního týmu.

Jan Hampl pálí na branku soupeře

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu