Ohlasy k zápasu

Adam Jánošík: Snad nás porážka nakopne!

Olomouc - Bílí Tygři v pátek na Branislava Konráda ani jednou nevyzráli a proti Kohoutům se neprosadili. Nejblíže k tomu byl už po 67 sekundách Adam Jánošík, který dostal příležitost jet trestné střílení. "Bohužel jsem se netrefil. Mrzí mě to, vše mohlo být jinak," smutní mladý obránce.

S jakými pocity se z Hané vracíte?
Nezískali jsme ani bod, takže jsme jednoznačně zklamaní. Ale pořád je to pouze začátek sezony. Hlavní teď je, abychom se od porážky odrazili a v dalším zápase to napravili. Snad nás to nakopne.

Co utkání rozhodlo?
Nevím přesně. Dali nám první gól a výborně bránili. Dělali jsme maximum, ale zkrátka jsme se nedokázali dostat přes jejich obranu. Zvládli to skvěle, nenašli jsme na ně recept. Nejde říct, že bychom nemakali. Každý z nás nechal na ledě vše. Podržel je vynikající Braňo Konrád.

Krátce po startu jsi jel trestné střílení, bohužel s neúspěšným koncem. Jak moc tě tento moment mrzí?
Bylo to hodně rychlé. Rozhodčí odpískali trestné střílení, ale já se bohužel netrefil. Mrzí mě to. Kdybych hned ve druhé minutě dal gól, zápas by se určitě vyvíjel úplně jinak. Takhle jsme to naopak byli my, kdo musel dotahovat.

Adam Jánošík rozehrává

Připravujete se i vy obránci na podobné situace?
My se připravujeme na vše, takže i na nájezdy. Ale v zápase je to pak o šikovnosti a také o štěstí, jestli se v konkrétním momentě trefíte. Mně bohužel nepřálo.

Po čtyřech kolech máte bilanci dvou výher a dvou proher. Co je podle tebe potřeba, abyste svou bilanci vylepšili?
Musíme hlavně pořád makat dál. Je to stále teprve začátek sezony. Nějaké zápasy jsme zvládli, jiné zase ne. Klíčové je, abychom se dostali na takovou tu svou vlnu. Poté věřím, že se nám bude dařit.

Příští týden odehrajete hned tři duely. Máš rád, když jdou zápasy v rychlém sledu?
Já si myslím, že je to lepší. Jen ať jdou zápasy rychleji za sebou. Člověk se pak lépe drží v takovém tom zápasovém rytmu, v tempu. Mám to osobně mnohem raději, než když hrajeme pouze dvakrát týdně.

Adam Jánošík zpracovává kotouč

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner