Ohlasy k zápasu

Andrej Podkonický: ”Potřebujeme hrát dobře v play off”

L i b e r e c - Dva hráči týmu, který stráví první reprezentační přestávku na druhém místě extraligové tabulky si během ní budou plnit své reprezentační povinnosti. Svou premiéru v národním dresu si v úterý užije i Jakub Čutta.

Odchovanec libereckého hokeje a jedna z letních posil týmu Bílých Tygrů v obranných řadách Jakub Čutta si na rozdíl do svých spoluhráčů během přestávky mnoho neodpočine. Čeká ho totiž premiéra v dresu národního týmu při Karjala Cupu. Po utkání s Vítkovicemi nám sdělil své dojmy z tohoto utkání. “Dneska se mi hrálo dobře. Snažili jsme se od začátku hrát dobře zezadu, a to se nám myslím dařilo. Čekali jsme na to s čím na nás Vítkovice přijdou a podle toho jsme zareagovali. Podařilo se nám dát dva góly v přesilovkách, a to dneska rozhodlo.“ Podle Jakuba byly rozhodující dva okamžiky. O prvním se již zmínil, a sice využití dvou přesilových her. Tím druhým podle něj byl vynikající výkon brankářské jedničky Liberce. “Milan skvěle zachytal především ve třetí třetině, kdy měl soupeř několik šancí ke skórování, kdyby se jim tam podařilo dát gól, tak by to bylo ještě hodně dramatické.“ Jak již bylo zmíněno v úvodu, Jakub si poprvé vyzkouší jaké to je reprezentovat. “Těším se moc. Bude to úplně něco nového a jsem plný očekávání. Věřím, že se uvedu dobře, protože kdybych nevěřil, tak bych tam asi neměl co dělat, udělám maximum co bude v mých silách. Ještě bych chtěl touhle cestou poděkovat spoluhráčům, protože s tím jak se daří týmu, tak se daří i mně a nebýt jich, tak bych se do nároďáku nedostal,“ uzavírá liberecký bek.


První útočná formace zatím nedosahuje takových výsledků, jak si mnozí před začátkem soutěže představovali. Ovlivňuje to mnoho faktorů, jako například zranění Lubomíra Vaice. Přesto si její člen Andrej Podkonický vysloužil za své výkony pozvánku na Německý Pohár, kde bude reprezentovat Slovensko. “Určitě mě pozvánka potěšila a těším se. Chtěl bych podat co nejlepší výkon, a také poznat nového trenéra naší reprezentace.“ Obrovitý útočník však není příliš spokojen s výkony v dresu Tygrů. “Je dobré, že se týmu daří, důležité je, že se nám po dlouhé době podařilo vyhrát venku a podařilo se nám posbírat pár bodů, což nás trochu oddělilo od spodku tabulky.“ Andreje určitě nemrzí, že nebude moct být s týmem během přestávky, podle něj je daleko lepší hrát než jen dvoufázově trénovat. Podruhé se doma v útoku setkali loni velmi produktivní hráči. Liberecká jedenačtyřicítka si návrat Václava Nováka pochvaluje. “Tenkrát když odcházel tak jsme hráli velmi dobře, teď je ještě potřeba se trochu sehrát a myslím, že to bude zase dobré. Mě ani Vackovi to od začátku moc nejde, ale věřím, že se to otočí a bude to zase dobré. My potřebujeme hrát dobře v play off, loni to bylo naopak, dařilo se nám v základní části a v play off jsme úplně vyhořeli.“

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner