Ani jsme si vyhrát nezasloužili, myslí si Jan Výtisk

Date of publication Author Dominik Jakubec

L i b e r e c – Jan Výtisk strávil na ledě proti brněnské Kometě mnoho času, utkání se mu však, stejně jako celému týmu, příliš nevydařilo. Připletl se k oběma brankám hostujícího celku a po zápase těžko skrýval zklamání.

Honzo, ani s novým brankářem se vám nedařilo. Čím to bylo?
Tak bez gólů se nedá vyhrát, že? Ale Jánko chytal skvěle, ten za góly rozhodně nemohl a několikrát nás podržel. Myslím, že je to velká opora.

Kometa hrála dobře zezadu, říká Jan Výtisk

Druhý gól jste dostali ve vlastní přesilové hře. Jak je to možné?
My jsme se tlačili do brány, ale soupeř nám ujel tři na dva, jak se nám už letos stávalo. Potom puk skončil za bránou, já stál na tyčce, což byla moje chyba, že jsem nezareagoval. Myslel jsem, že se Ján vrátí do brány a já půjdu z druhé strany, ale soupeř zabrzdil a hned to fouknul do brány. Ten gól jde na mě.

Jaký impuls pro vás může být Ján Lašák v dlouhodobějším hledisku?
Teď máme ještě dva zápasy, pak přijde olympijská přestávka. Ještě nás toho čeká dost. Proti Brnu chytal skvěle a byl velkým přínosem. My ještě musíme dát góly a budeme vyhrávat.

Následující zápasy mohou být klíčové, hrajete se soupeři ze spodku tabulky. Vnímáte jejich důležitost?
Pro nás jsou už asi měsíc klíčové všechny zápasy, proto i tyto budou klíčové určitě. Hrajeme pořád, jako by nám šlo o život. Hlavně doma musíme vyhrávat, ale Brno hrálo skvěle zezadu a moc šancí nám nedalo.

Nesvazuje vás trochu ten fakt, že je každý zápas veledůležitý?
Tak, že by nás to úplně svazovalo... Kdybychom dávali góly, bylo by vše jiné, i herní situace by se změnila. Ale jak jsem říkal, Kometa hrála dobře dozadu a my moc šancí neměli. A když už jsme je měli, neproměnili jsme je. Ani jsme si nezasloužili vyhrát.

Honzo, děkuji za rozhovor a ať se v dalších zápasech zadaří.

Slavná trojice aneb selská jízda