Bílé Tygry čeká první přípravné utkání! Jako první je prověří Chomutov

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec - Po náročné letní přípravě si naši hokejisté poprvé vyzkouší atmosféru zápasu. V úterý 2. srpna vyzvou na domácím ledě chomutovské Piráty. Přijďte je v prvním přátelském utkání podpořit, úvodní buly bude vhozena v 17:00.

Už skoro měsíc se tygří smečka poctivě připravuje na obhajobu mistrovského titulu, nyní si ale letní dril zpestří i prvními přípravnými zápasy. Jako první se proti nim postaví jejich sokové z březnového čtvrtfinále. Zatímco Liberečtí sehrají svůj první zápas, pro hráče Chomutova to bude po střetnutí s ruským Omskem, které překvapivě ovládli 3:1, už druhá prověrka. V loňském play off nepovolili Liberečtí Pirátům jedinou výhru. Porazí je i tentokrát?

Představujeme soupeře – HC Piráti Chomutov

Rok založení: 1945
Největší úspěchy: mistr 1. ligy v sezonách 2000/01, 2009/10, 2011/12, 2014/15, čtvrtfinále extraligy 2015/16
Klubové barvy: modrá, bílá a červená

Piráti vloni odehráli svou historickou sezónu. Pro tentokrát se už nemuseli strachovat o svou účast v extralize, jako tomu bylo v předchozích ročnících, ale dokonce pod vedením trenéra Vladimíra Růžičky postoupili do vyřazovacích bojů. V play off se ovšem dlouho neohřáli, neboť je poměrem 4:0 na zápasy vyřadily právě liberecké šelmy.

I do dalšího ročníku vstupují Chomutovští s cílem úspěch minimálně zopakovat. Jejich kádr však prošel řadou změn. Tou hlavní byl bezpochyby odchod Romana Červenky. Reprezentační útočník a vítěz kanadského bodování loňské sezóny se po roce opět rozhodl změnit soutěž a přestoupil do švýcarského klubu HC Fribourg-Gottéron. Mimo něj tým opustili třeba i Antonín Dušek nebo gólmani Robert Kristan a Miroslav Kopřiva. Pro liberecké fanoušky je asi nejzajímavější odchod Adama Jánošíka, jenž se rozhodl vrátit zpět do města pod Ještědem.

Na ztráty v brankovišti zareagoval Vladimír Růžička tím, že z Astany přivedl zkušeného slovenského brankáře Jána Laca, který vychytal našim východním sousedům stříbro na MS 2012 a zúčastnil se Zimních olympijských her v Sochi. Řady obránců poté doplní Kanaďan Brett Flemming. Kapitánem Západočechů i nadále zůstává Michal Vondrka.

Adam Jánošík se z Chomutova vrátil zpět do Liberece
ODEŠLI:
Roman ČERVENKA (Gottéron)
Antonín DUŠEK (Slavia)
Juraj VALACH (?)
Lukáš KVĚTOŇ (České Budějovice)
David KVĚTOŇ (Vítkovice)
Tomáš POSPÍŠIL (Mladá Boleslav)
Roman CHLOUBA (Slavia)
Peter ÖLVECKÝ (?)
Miroslav KOPŘIVA (?)
Adam JÁNOŠÍK (Liberec)
Tomáš HARANT (?)
Sergej PEREŤJAGIN (?)
Miroslav HANULJAK (Kladno)
Robert KRISTAN (?)
Petr ŠIDLÍK (Karlovy Vary)
Jakub ČECH (Poruba)

Přišli:
Brett FLEMMING (Bolzano)
Ján LACO (Astana)
Dávid SKOKAN (Slovan Bratislava)
Tomáš KUDĚLKA (Vítkovice)
Petr KOBLASA (Karlovy Vary)
Tomáš KRÁL (Hradec Králové)
Lukáš CHALUPA (Plzeň)
Michal POLETÍN (Plzeň)
Ivan HUML (Oulu)

Tygři se proti svěřencům Vladimíra Růžičky postaví 2. srpna a to od 17:00. Porazí šelmy Chomutov stejně jako před pěti měsíci? Přijďte je do Home Credit arény podpořit.

Slavná trojice aneb selská jízda