Bílí Tygři Liberec hlásí tři nové posily!

Date of publication Author Klub

Liberec - 1. května oficiálně začíná přestupové období na extraligovém poli a i Bílí Tygři již nyní vítají několik nových akvizic. Pod Ještěd míří Jan Ordoš, Jakub Klepiš a Martin Faško-Rudáš.

Jan Ordoš

Po ročním angažmá v zahraničí se pod Ještěd vrací zpět Jan Ordoš! Mladý útočník přišel do Liberce jako dorostenec a přes Benátky se poté propracoval až do tygřího „A“ týmu. Minulý rok se poprvé v seniorské kategorii rozhodl změnit prostředí a vyzkoušel si švédskou nejvyšší soutěž, kde nastupoval za tým IK Oskarshamn. V následujícím ročníku opět obleče náš dres.

VYJÁDŘENÍ SPORTOVNÍHO MANAŽERA PATRIKA AUGUSTY

„Ordyho nemusím našim fanouškům představovat. Jsme rádi, že když se Tygři vrací z ciziny domů, chtějí opět bojovat za Liberec. Honza je poctivý a pracovitý hokejista, který má tah na branku. Je zvyklý pracovat pro tým a nebojí se jít do tvrdých soubojů před brankou i u mantinelu. Věříme, že ho zahraniční angažmá a mezinárodní zápasy v reprezentaci inspirovaly a motivovaly na sobě dál pracovat.“

Jakub Klepiš

Další posilou je velezkušený forvard Jakub Klepiš. Odchovanec pražské Slavie má za sebou šestašedesát utkání v NHL a během své bohaté kariéry si vyzkoušel i KHL či švédskou ligu. Poslední sezóny už ale mistr světa z roku 2010 strávil v Česku, kde po návratu do rodné země nejdříve nastupoval za Třinec a poté za Mladou Boleslav. Loni oblékal dres brněnské Komety, kde patřil mezi hlavní opory mužstva. Nyní přichází zúročit své zkušenosti do Liberce.

VYJÁDŘENÍ SPORTOVNÍHO MANAŽERA PATRIKA AUGUSTY

„V Jakubovi získáváme zkušeného hráče, který našemu týmu pomůže ve více rolích. Je to skvělý hokejista na přesilovky s obrovským citem pro hru a je stále vynikajícím bruslařem. Může hrát křídlo i centra. Prošel si zahraničními ligami, získal titul mistra světa, ví, jak se profesionálně připravovat a jaké týmy vyhrávají tituly. Slibujeme si od něj, že svojí kvalitou pomůže naší ofenzivě a že své hokejové i mimohokejové zkušenosti pomůže předat našim mladším hráčům.“

Martin Faško-Rudáš

Bílí Tygři však přivádí i jednu mladou pušku, konkrétně slovenského útočníka Martina Faška-Rudáše. Dvacetiletý rodák z Banské Bystrice na sebe skvělými výkony upozorňoval už v mládežnických kategoriích a neztratil se ani v kanadsko-americké juniorské lize WHL. V té strávil tři ročníky a poté se vrátil na Slovensko, kde měl v tamní nejvyšší soutěži loni bilanci 15+23 ve 48 utkáních. Také reprezentoval svou zemi na světovém šampionátu juniorů. Svůj talent bude chtít dál rozvíjet na severu Čech.

VYJÁDŘENÍ SPORTOVNÍHO MANAŽERA PATRIKA AUGUSTY

„Martin je mladý talentovaný hokejista s dobrými ofenzivními instinkty a tahem na branku. Chce hrát, chce tvořit hru, umí dobře vystřelit zápěstím, ale také vybídnout spoluhráče. Vyhlédli jsme si ho jako typologicky vhodnou posilu do našeho development programu a počítáme s tím, že Martin využije tygřího prostředí, bude na sobě intenzivně pracovat a pomůže našemu mužstvu být úspěšným. Reprezentoval Slovensko na MS juniorů a letos také poprvé reprezentoval svou zemi v seniorském týmu.“

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR